מערכת VRF מול VRF Box – על ההבדלים בין השתיים

אם התעניינתם במערכת מיזוג אוויר לבית שלכם או עסק קטן ייתכן מאוד ששמעתם את המושג VRF. אך לצד המונח הזה קיים גם מונח דומה בשם VRF Box. כפי שאפשר לנחש, למרות שמדובר בשני פתרונות מיזוג אוויר המתבססים על אותה הטכנולוגיה, הם לא זהים ולמעשה מיועדים לסיטואציות שונות בהם נדרש פתרון מיזוג אוויר מתקדם.

מערכת VRF מול VRF Box - על ההבדלים בין השתיים

מה זה בעצם VRF?

VRF (ראשי תיבות של VARIENT REFRIGERANT FLOW) היא מערכת מיזוג אוויר מתקדמת המאפשרת למזג חללים שונים באותו המבנה בתפוקה משתנה, זאת בניגוד למשל למזגן מיני מרכזי בו כל לא קיים הבדל בין החללים השונים. המשמעות היא שאם בחדר אחד מעוניינים בטמפרטורה של 25 מעלות ובחדר אחר בטמפרטורה של 21 מעלות, אין בעיה לעשות זאת וכל חדר הוא עצמאי. (בפועל ההבדלים יכולים להיות גדולים אפילו יותר).

למערכות VRF יש עוד מספר יתרונות משמעותיים:

  • חסכון גדול מאוד באנרגיה
  • מדובר במערכת שקטה מאוד 
  • היחידות הפנימיות יכולות להיות גלויות או נסתרות


בנוסף לזאת מדובר במערכת אמינה מאוד שפועלת ללא תקלות במשך שנים ארוכות, מה שאי אפשר להגיד על המזגן הממוצע שבדרך כלל מתחיל "לעשות בעיות" אחרי בערך כ-10 שנים.

אז מה זה VRF Box

מערכת VRF סטנדרטית מסוגלת להגיע לתפוקה גדולה מאוד והמבנה שלה הוא יחסית מורכב. מסיבה זו היא לא תמיד משתלמת עבור מי שמעוניין למזג חללים כמו משרדים קטנים או בתים פרטיים. בין היתר יש צורך לתכנן בדיוק איפה תמוקם היחידה המרכזית, איפה ימוקמו התעלות השונות ומה בדיוק יהיה בכל יחידה פנימית. מלבד זאת יש צורך להנמיך את התקרה באמצעות גבס וליצור מחיצה.

VRF Box היא "האחות הקטנה" שמסוגלת לתת מענה גם לאזורים קטנים יותר בתפוקה קטנה של מקסימום 70,000 BTU/H. בפועל מדובר על בערך 8 כ"ס. כלומר, מקביל למזגני מיני מרכזיים בייתים מסוימים, אך כאמור עם כל היתרונות של מזגני VRF. 

באופן כללי מדובר בפתרון שמתאים בעיקר לדירות 3-5 בגודל ממוצע.

כמו כן, מכיוון שמדובר בפתרון שמתאים בעיקר לשוק הבייתי, יש "פינוקים" שונים כמו למשל Wi-Fi שמגיעים עם רוב היחידות האלו ואין צורך לרכוש אותן בנפרד. 

חשוב לציין שהן מערכת VRF והן VRF Box דורשות התקנה מורכבת יחסית ולכן יש להיעזר במומחה בעל ניסיון שיוכל להתאים את המבנה שלה לגודל החלל והדרישות של הלקוח, אך ההתקנה של VRF Box היא באופן כללי הפשוטה יותר.

על א.לפיד

א.לפיד היא חברת מיזוג אוויר המתמקצעת בפתרונות מיזוג אוויר מגוונים הן לסקטור הפרטי והן לסקטור העסקי והמוסדי. מלבד מערכת מיזוג אוויר מסוג VRF ו-VRF Box החברה מציעה גם מגדלי קירור, משאבות חימום לבריכות, צ'ילרים ועוד.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!