מה ההבדל בין מערכת אינוורטר למערכת  VRF

אם התעניינתם במערכת מיזוג אוויר לדירה גדולה יחסית או לעסק שלכם, בוודאי שמעתם על כל מיני מושגים כמו למשל VRF, מזגן מיני מרכזי או אינוורטר. אז מה הוא בדיוק ההבדל ביניהם?

אז נתחיל קודם כל עם VRF: כאשר מדברים על VRF מתכוונים למערכת מיזוג אוויר שפועל תמיד באותו תפוקת החשמל, אך עדיין מסוגל לעבור בין תפוקות שונות בהתאם לטמפרטורת החדר. 

באופן מעט דומה למזגן מיני מרכזי, VRF פועל דרך "תחנה" מרכזית אשר שולחת את האוויר דרך תעלות למקומות שונים. אך בניגוד למערכת שכזו, VRF מאפשר להתקין מזגן בתפוקה שונה בכל נקודת יציאה או אפילו מזגן מיני מרכזי המשותף למספר נקודות יציאה.

כאשר אנחנו מדברים על אינוורטר אנחנו בדרך כלל מדברים על מזגנים מסוג מעט אחר למרות שגם הם מיועדים לקירור של מספר חדרים. ההבדל הוא שמזגני אינוורטר משנים גם את העוצמה שלהם וגם את המתח החשמלי ולכן הם פחות יעילים מבחינה אנרגטית. 

יש לציין שגם מערכת VRF עושה שימוש במדחס אינוורטר וזוהי אולי הסיבה לכך שרבים מתבלבלים בין השניים. זוהי גם הסיבה לכך ששתי המערכות מסוגלות לספק טמפרטורה שונה לכל נקודה ובאופן כללי שתיהן חסכוניות הרבה יותר בחשמל מאשר מזגן רגיל או אפילו מזגן מיני.

מה ההבדל בין מערכת אינוורטר למערכת  VRF

אז VRF תמיד יהיה עדיף על אינוורטר?

לא בהכרח, VRF היא אומנם טכנולוגיה מתקדמת יותר ובעלת תפוקה גבוהה יותר (עד 130% מכ"ס שרשום במפרט), אבל היא לא בהכרח מתאימה למקומות קטנים. לכן יש כאן גם שיקולים של עלות תועלת. VRF הרבה יותר אפקטיבי ומשתלם עבור דירות גדולות ומבנים מסחריים כמו למשל מסעדות.

מנגד, קיימת גם מערכת "מיני VRF" שלעיתים קוראים לה גם VRF Box, ולכן ההמלצה היא להיעזר ביועץ מיזוג אוויר מומחה לפני שמבצעים את הבחירה הסופית בין כל הפתרונות הללו במטרה להגיע למוצר החסכוני ביותר.

יש לציין שהתקנת VRF היא עניין מורכב יחסית למרות שישנה רק יחידה חיצונית אחת. יש לבדוק היטב את המבנה ולהחליט היכן בדיוק ימוקם כל רכיב כגון המעבה ויחידת הפנים, איפה יעברו הצינורות ואילו יחידות פנים יותקנו. ברוב המקרים יהיה צורך לבצע הנמכת תקרה באמצעות גבס.

 כמו כן, נדרש לפחות יום שבמהלכו מפעילים את המערכת בלחץ גבוה לפני שניתן יהיה להשתמש בה שימוש רגיל.

על א.לפיד

א.לפיד בניהולו של אורי לפיד היא חברת מיזוג אוויר אשר מציעה שירותים מגוונים לשוק הפרטי, המוסדי והממשלתי. כמו כן מספקת החברה ייעוץ אובייקטיבי בלתי תלוי. לדוגמה,  מזגני VRF, צ'ילרים לקירור חללים גדולים, חדרי קירור גדולים למפעלים ומבני תעשיה, משאבות חום לברכות ומגדלי קירור.

מאחורי החברה מאות פרויקטים שהושלמו בהצלחה ועשרות לקוחות מרוצים שימליצו עלינו בחום רב.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!