האם הצ'ילרים הם פתרונות טובים יותר ממזגנים

המטרה של מיזוג אוויר היא להשפיע על הטמפרטורה במרחב מוגדר. ואולם מה שפחות ידוע בדרך כלל, היא העובדה שגודל החלל משפיע על סוג המיזוג. מיזוג אוויר בחלל  כל שהוא יכול להתבצע באמצעות שני מתקנים: הראשון הוא מזגן והשני הוא צ'ילר. בשורות הבאות נרחיב את היריעה על ההבדל בין השניים ומתי כדאי לתת עדיפות לאחד מהם. מהו מזגן ומה זה צ'ילר? איך פועל הצ'ילר? למה צ'ילר הוא יעיל יותר, כשמדובר בחללים גדולים? היכן אפשר להזמין התקנה איכותית ומקצועית של צ'ילר? להלן התשובות.

מהו מזגן ומה זה צ'ילר

לפני שמסבירים את ההבדלים בין צ'לר לבין מזגן, חשוב לציין ששני המתקנים הללו נועדו לוויסות הטמפרטורה בחלל מוגדר. יחד עם זאת, קיים הבדל מהותי בין השניים:

  • מזגנים: מזגנים, כולל מזגנים מרכזיים או מזגן מיני מרכזי, נועדו לווסת את הטמפרטורה בחללים פנימיים קטנים או בינוניים – בתים פרטיים או משרדים או עסקים קטנים. מרבית הנוכחים במקומות הללו הם אנשים, ואין בהם גורמים אחרים שיכולים להשפיע על הטמפרטורה.
  • צ'ילר: צ'ילרים הם מזגנים לכל דבר ועניין, מבחינת הגדרת התפקיד שלהם. יחד עם זאת, הצ'ילרים נועדו לקירור של וילות גדולות, בתי מלון ואולמות אירועים. בנוסף, צ'ילרים מותקנים בבריכות, בתי חולים וכן במבני תעשייה שבהם פועלות מכונות המפיצות, כל אחת בנפרד וכולן כאחת, חום רב.

כשמדובר בחללים גדולים, שום מזגן מרכזי או אחר, לא יוכל להשיג את התוצאה הנדרשת. בשורות הבאות נסביר גם את הסיבה לכך. 

האם הצ'ילרים הם פתרונות טובים יותר ממזגנים

איך פועל הצ'ילר ולמה הוא יעיל יותר ממזגן

ההבדל המשמעותי בין צ'ילר למזגן טמון באופן הפעולה שלהם. המזגן פועל באופן ישיר על האוויר בחלל – כלומר מקרר את האוויר באמצעות זרימה של אוויר קר, או מחמם את האוויר באמצעות הזרמת אוויר חם ישירות לחלל. לעומת זאת הצ'ילר משיג את אותה התוצאה באופן שונה לגמרי. הצ'ילר מזרים מים בצינורות המיועדים לכך ומשנה את הטמפרטורה שלהם על ידי גז, בתוך מערכת סגורה. הגז והמים אינם באים במגע ביניהם. לכן, על מנת להשיג את התוצאה הרצויה כולל הצ'ילר מרכיבים כגון מעבה מים, צנרת יחידת הקפאה ונוזלי קירור. כל צ'ילר מאחסן כמות גדולה מאד של מים, המשמשים אך ורק לצורך החימום או הקירור. המים המחוממים או המקוררים זורמים בצינורות, ומקררים אגב כך את החלל. כאשר משתמשים במונח מיזוג אוויר תעשייתי הכוונה היא לצ'ילר ולא למזגן רגיל. 

איפה אפשר להזמין התקנה מקצועית של צ'ילר

כאמור, הצ'ילר הוא האמצעי המתאים ביותר לקירור חללים גדולים, או חללים שיש בתוכם מכונות הפולטות חום רב. יחד עם זאת, מדובר במתקן שההתקנה וההפעלה שלו דורשות מקצועיות וידע רב. לפני ההתקנה יש לבדוק את ההתאמה של הצ'ילר למבנה, על פי אמות מידה שונות. עם אמות המידה הללו ניתן למנות את גודל החלל, האם יש בו נוכחות של בני אדם ואם כן, מה מספרם. גורם נוסף שיש להתחשב בו הוא פליטת החום הכוללת. מדובר בחישובים שחייבים להיות מדויקים, משום שההתקנה מסובכת ולא ניתן לעשות התאמות במקרה של שגיאה. אם יש לכם עניין להתקין צ'ילר למיזוג חללים גדולים בווילה או בעסק שלכם. זה בהחלט המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמומחים של א. לפיד הנדסת קירור ומיזוג אוויר יחזרו אליכם בהקדם. חברת א. לפיד הנדסת קירור ומיזוג אוויר היא בעלת ניסיון עשיר בתכנון, הקמה ותפעול של מערכות מיזוג אוויר וקירור לתעשייה. החברה מעניקה את השירותים שלה למגוון רחב של מפעלים, חברות ומוסדות ממשלתיים ופרטיים.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!