מה זה צילר? ולמי הוא מתאים?

כשאנחנו חושבים על מיזוג אוויר, סביר הרבה יותר שנחשוב על מזגן או מזגן מיני מרכזי.ואכן הצ'ילרים מיועדים בעיקר לקירור של וילות גדולות, בתי מלון, אולמות אירועים, בריכות, בתי חולים או מבני תעשייה (בהם פועלות מכונות המפיקות חום רב).

כלומר, לצ'ילרים, בניגוד למערכות מיזוג אוויר מסורתיות יותר, יש את היכולת למזג ברדיוסים גדולים יותר, בין אם המבנה מחולק ובין אם לא.

ישנם גם פתרונות הדומים לצ'ילרים בתפוקה נמוכה יותר כחלק ממערכות כמו קירור לאקווריום או ברי מים, אך אלו לא הצ'ילרים עליהם נדבר כאן.

מה זה צילר? ולמי הוא מתאים?

כיצד הצ'ילר מספר פתרון היקפי למיזוג האוויר?

בעוד מזגן רגיל מקרר או מחמם את האוויר בחדר, צ'ילר פועל על בסיס הזרמת מים בצינורות ושינוי הטמפרטורה שלהם על ידי גז בתוך מערכת סגורה. הגז והמים הם נפרדים ואינם באים במגע ישיר זה עם זה. לפיכך הצילר כולל מרכיבים מעבה מים, צנרת יחידת הקפאה ונוזלי קירור.

השאלה האם המים יעברו חימום או קירור תלויה במטרה לשמה משמש הצ'ילר: כאשר מדובר על קירור מכונות, המים שזורמים הנם כמובן מים קרים כמובן בעוד כאשר מדובר למשל על בריכה אותה רוצים לחמם בחורף, המים שזורמים הינם מים חמים. אם יש לספק מיזוג לחלל גדול, המים יעברו חימום או קירור על פי הצורך.

צ'ילרים לחללים גדולים במיוחד יכולים לאחסן עד 400 טון מים ולפיכך הם מותקנים מחוץ למבנה. עם זאת, ישנם גם צ'ילרים שאפשר להתקין בתוך המבנה וכך לשמור על האסתטיות שלו מן הצד החיצוני.

מהן היתרונות הנוספים של הצ'ילר לעומת פתרונות מיזוג אחרים?

לצ'ילר יש מספר יתרונות מרכזיים לעומת פתרונות מיזוג אחרים:

1.הוא אינו משנה את הלחות בחלל ולכן לא גורם ליובש בעיניים ושאר תופעות המוכרות ממזגנים הפועלים שעות רבות בחללים סגורים.

2.מכיוון שהמים והגז בצנרת אינם מתחלפים, מדובר בפתרון חסכוני בחשמל וירוק לסביבה (הגז עצמו עומד בתנאי תקן מחמירים).

3.מאותה הסיבה הצ'ילרים פועלים בתפוקה גבוהה במשך שנים ומיועדים לעמוד בעומסים כבדים. למעשה, התקנת צ'ילר יכולה במקרים מסוימים להעלות את ערך הנכס. לדוגמה, וילה או מבנה אחר הכולל בריכת שחיה. 

4.כאשר לא ניתן להתקין פתרונות כגון VRF (להם מערכת ממוחשבת לפתרון תקלות) בשל התשתית במבנה, הצ'ילר הוא הפתרון השני הטוב ביותר. 

5.כאשר יש לקרר מספר מכונות במקביל (במפעלים), הצ'ילר מספק פתרון כולל ואין צורך לקרר כל מכונה בנפרד.

התאמת הצ'ילר למבנה

התאמת הצ'ילר למבנה והתפוקה שלו (נמדדת ב-TR ולא כוחות סוס) נעשית על פי מספר מאפיינים ספציפיים:

1.גודל החלל והנפח הכולל שלו

2.אם מדובר בחלל בו אמורים להיות אנשים, המספר המוערך של האנשים בו

3.פליטת החום הכוללת במקרה של קירור מכונות

4.האקלים האופייני לאזור ומידת החשיפה לשמש ישירה

התקנת צ'ילרים אצל א.לפיד

למרות שישנן מספר יצרני רכיבים לצ'ילרים מובילים בשוק, ההבדל בין צ'ילר שעובד בצורה אופטימלית לבין כזה שלא תלוי במידה רבה ברמת המקצועיות של מי שמתכנן את מבנה הצ'ילר ומתקין אותו.

א.לפיד מספקת פתרון כולל לתכנון של מערכות צ'ילרים תוך כדי התחשבות בכל צרכיו של הלקוח. באופן זה אתם נהנים מהוצאות חשמל ותחזוקה נמוכות יותר, יעילות אנרגטית, יציבות אקלימית והבטחה שהמערכת כולה תמשיך לעבוד במשך שנים רבות.

אנחנו מתגאים בכך ש-99% מן הלקוחות מרוצים מאיתנו ומציינים לטובה את הפרמטרים שהיום כבר כל אחד מכיר: לוח זמנים, מקצועיות ומחיר הוגן.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!