איך מזגן VRF ישדרג לכם את הבית

אחת ההתלבטויות הגדולות ביותר לפני התקנת מזגנים בדירה חדשה או שדרוג דירה קיימת בגודל בינוני כשיש בהן כמה חדרים היא האם להתקין מזגן מיני מרכזי או שאולי להתקין מזגן נפרד בכל חדר. (בדירות קטנות יותר בגודל 1-2 חדרים אין לרוב את ההתלבטות הזו ועדיף להתקין מזגן אחד עם תפוקה גבוהה או שני מזגנים קטנים).

לשתי האפשרויות האלו יש חסרונות משמעותיים:

  1. התקנה של מזגן נפרד בכל חדר משמעותה טיפול ביותר מזגנים שצריך לתקן, להחליף עבורם פילטרים, לנקות כל עונה מחדש, למלא גז וכך הלאה. אם מספר מזגנים מתחילים "לזייף" אחד אחרי השני בתקופת הקיץ, כל העניין הזה יכול להפוך לחתיכת סיוט.

    חוץ מזה, קל לשכוח לכבות את אחד מהמזגנים וכל שעה מיותרת של הפעלת מזגן עולה לא מעט כסף.

  2. מזגן מפוצל מספק אומנם קירור מרכזי לכל החדרים בבית, הוא חסכוני יותר בחשמל וקל מאוד לתפעל אותו, אבל קשה מאוד לשלוט בטמפרטורה של כל חדר בנפרד. מכיוון שכל אחד מבני הבית רגיל לטמפרטורה מעט שונה (ידוע למשל שיש הבדלים משמעותיים בין נשים לגברים בתחום הזה), זהו גם אינו פתרון מושלם למרות היתרונות שלו.

איך מזגן VRF ישדרג לכם את הבית

VRF – לתפוס שתי ציפורים במכה אחת 

הכירו את ה-VRF. VRF היא מערכת מיזוג מתוחכמת אשר מאפשרת לשלוט בכל אזור בבית בנפרד ולקבוע את הטמפרטורה המדויקת עבורו, כך שלכולם נוח ואף אחד לא מרגיש שהוא קופא למוות או נחנק מחום (VRF יכול לפעול על קירור או חימום). היא מתאימה לדירות וגם למשרדים.

כל זה מתאפשר באמצעות מנוע אחד מרכזי אשר מפעיל מספר יחידות פנימיות (ניתן להוסיף יחידות נוספות במהלך הזמן).

אבל זהו לא היתרון היחיד של מזגן VRF! מערכת VRF היא גם שקטה יותר ולכן הופכת את הסביבה הביתית לנעימה יותר. לפיכך VRF היא חלופה מצוינת גם למזגנים ישנים ופחות משוכללים שנוהגים לחרחר ולגמגם (זוכרים את הסיוט הזה מבית הספר?).

למה אתם צריכים יועץ מיזוג אוויר מעולה כדי ליהנות ממזגן VRF?

כדי שכל התכונות המתקדמות של מזגן VRF יהיו אפקטיביות, חייבים לתכנן את המערכת בצורה נכונה, ומדובר במערכת שיש לה רכיבים רבים כמו צנרת, חומרי בידוד, תעלות פח, כבלי חשמל, מערכות פיקוד ועוד. ממש לא מדובר כאן על התקנה של מזגן פשוט שאפשר לסיים בשעות בודדות ואפילו פחות.

רק יועץ מיזוג אוויר מקצועי יוכל להבטיח לכם שימוש בחומרים הטובים ביותר מבלי להתפשר. חומרים איכותיים מן הסתם יעלו יותר, אבל בזכותם המזגן יעבוד בצורה מצוינת לאורך שנים ארוכות. כמו כן תקבלו אחריות מלאה על העבודה ויחס אישי.

אסור גם לשכוח את כל עניין האסתטיות: חומרים זולים נוטים להתקלף ולהתפורר. תיקונים על גבי חומרים קיימים הם בדרך כלל מכוערים למדי ובסופו של דבר פוגעים באסתטיקה של הבית כולו.

VRF או VRF BOX?

ייתכן ששמעתם גם את המושג VRF Box או VRF Mini ואולי אפילו המליצו לכם להתקין את המערכת הזאת. בכל אופן, מדובר במערכת שמתאימה לתפוקה קטנה יותר ולכן היא דווקא יכולה להיות מצוינת לדירה ממוצעת של 3-5 חדרים.

לסיום – חשוב לזכור

אם החלטתם שאתם מעוניינים במערכת VRF, חשוב מאוד להתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר מקצועי על מנת שימליץ על האופציה הטובה ביותר מבחינת נוחות שימוש, רעש, עלות ההתקנה עצמה ואפשרויות נוספות כמו מנגנון Wi-Fi שמייתרת את הצורך להשתמש בטיימרים וחוסך בחשמל. 

מדובר על הבדלים שיכולים להגיע למאות שקלים ולכן הכסף שתחסכו יהיה שווה את הבדיקה הנוספת הזו.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!