לקראת תכנון והתקנה של חדרי קירור – דגשים חשובים

הקמת חדר קירור חדש היא לא דבר של מה בכך: בסופו של דבר חדרי קירור אמורים להוות מקום אחסון רגיש או חלל עבודה השומר על אותם התנאים 24 שעות ביממה ללא קשר למזג האוויר או התנאים החיצונים בחוץ. 

לפיכך חדר קירור חייב להיות מתוכנן בצורה המדויקת ביותר שיש ואי אפשר לזלזל באף אחד מן הרכיבים במערכת.

לקראת תכנון והתקנה של חדרי קירור - דגשים חשובים

אז מה עושים לפני שניגשים לכל העניין של בניית חדר קירור ועל מה חשוב להקפיד לפני ההתקנה?

מבינים מהם התנאים שצריכים לשרור בחדר

אין חדר קירור אחד שדומה למשנהו וכל חדר נבנה על פי הצרכים הייחודים של העסק, המפעל וכו'. 

בין הפרמטרים שיש להתחשב בהם:

  • האם החדר ישמש להקפאה, קירור, חלל עבודה או בכלל חדר הפשרה? לכל שימוש מתאימה טמפרטורה שונה
  • אם מדובר במקום אחסון – מהי התדירות של הוצאת והכנסת הסחורה?
  • האם החדר יכול להיות בתוך המבנה מבחינת גודלו והתנאים מסביבו?

מקבלים הצעת מחיר מפורטת

לאחר שמבינים מה בדיוק צריכים חשוב לקבל הצעת מחיר מפורטת מחברת הנדסת מיזוג אוויר. הצעת מחיר זו חייבת לכלול את כל הרכיבים בהם נעשה שימוש (וליתר ביטחון גם חלופות), מידע לגבי תהליך ההקמה של החדר, לוחות זמנים ועלות משוערת עם חריגה אפשרית המקובלת על שני הצדדים.

רצוי לקבל לפחות 2-3 הצעות מחיר (אם לא יותר) לפני שמחליטים, אחרי הכול מדובר בפרויקט שיכול להגיע בקלות גם לעלויות של עשרות אלפי שקלים. 

ישנם אומנם מחשבונים שונים שיכולים לתת לכם הערכה בנוגע לעלות חדר הקירור על פי המאפיינים אותם הצגנו בסעיף הקודם, אך היינו ממליצים לעשות זאת רק לשם הערכת סדר גודל ובדיקה אם הצעת המחיר אותה קיבלתם היא ריאלית.

על מה חשוב להקפיד בזמן התקנת החדר?

1.יש לבדוק היטב גם את השטח מחוץ לחדר הקירור מכיוון שהמנוע (יחידת העיבוי) שאחראי לפעולה התקינה של מערכת מיזוג האוויר נמצא מחוץ לחדר. הדבר רלוונטי במיוחד אם מתקינים את חדר הקירור בשטח חיצוני, שם המנוע עשוי להיות חשוף לתנאי הסביבה.

2.מערכת החשמל – אחת הפעולות הראשוניות אותה יש לבצע היא התאמה של מערכת החשמל הקיימת. ללא התאמה זו לא יהיה ניתן להמשיך בהקמת החדר עצמו בצורה יסודית ובטוחה.

3.הקפדה על לוח זמנים – חשוב מאוד לוודא כי לוח הזמנים שנקבע בהצעת המחיר הינו ריאלי ולספק מראש את התנאים הטובים ביותר לצוות. על המזמין (או מי שאמון על השלמת הביצוע מטעמו) לוודא זאת גם בשטח.

על א.לפיד

א.לפיד היא חברת הנדסת מיזוג אוויר המספקת גם שירותי ייעוץ אובייקטיבים ללקוחות פרטיים, עסקים וחברות גדולות במשק. אנו מתמחים בהקמה של חדרי קירור בסטנדרט הגבוה ביותר תוך כדי שימוש בפתרונות יצירתיים.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!