יועץ מיזוג אוויר מומלץ – איך בוחרים?

יועץ מיזוג אוויר מומלץ

כשאנחנו מבצעים פרויקט מורכב של מיזוג אוויר במפעלים גדולים, מבני אירוח, מבני ציבור ואפילו בבית הפרטי שלנו, כדאי שנבחר ביועץ מיזוג האוויר הטוב ביותר שאנחנו יכולים למצוא.

תפקידו של יועץ מיזוג אוויר הוא לבחור את חלקי המערכת ולבנות את המערכת היעילה ביותר שתעמוד בדרישות שאותן הצבנו. לדוגמה, בקרת אקלים, קירור חדר מכונות או מיזוג חללים שונים באמצעות מערכת מיזוג מרכזית בבית מלון.

כמובן שכמו בכל תחום, גם בתחום הייעוץ למיזוג אוויר יש בעלי מקצוע שונים ברמות שונות של ידע ומקצועיות, אז מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים בזה שיבצע עבורנו את הפרויקט?

עשו בדק בית על יועצי מיזוג אוויר

גוגל אולי יודע הכול, אבל אם לא תחפשו לא תדעו. מלבד אתרי המלצות ואינדקסים שונים בהם מופיעים יועצי מיזוג אוויר, בחרו גם אזכורים ברשתות החברתיות ובדקו את אתרי הבית של היועצים או החברות שלהם. העיצוב של אתר הבית והידע המקצועי שכתוב בו יכולים לספר לכם לא מעט, לפעמים הרבה יותר מהמלצה כזו או אחרת…

בחרו יועץ מיזוג אוויר אובייקטיבי

אחד הכללים הראשונים הוא שיועץ מיזוג האוויר חייב להיות אובייקטיבי. כשאנחנו מזמינים מתקין מתקנים מחברה מסוימת, יהיה זה הגיוני שהוא יהיה גם עובד של החברה הזו. לעומת זאת, ברוב מערכות מיזוג האוויר לא כל החלקים הם בהכרח מאותה החברה, ולכן זה יהיה מוזר אם היועץ יעבוד רק עם חלקים או רכיבים של חברה מסוימת.

צריך גם לזכור שלא כל החומרים והרכיבים הם באותה איכות ויש כאלו עם רמות בלאי גבוהות או נמוכות יותר. אם התקציב הפנוי שיש לכם לא מספיק כדי לבנות מערכת מיזוג אוויר ברמה סבירה, יועץ מיזוג האוויר אובייקטיבי צריך להיות מספיק אחראי ואמין כדי להגיד לכם את זה ולהציע חלופות אם אין קיימות. 

הוא לא אמור לנסות ולחסוך בחומרים או לשלוף כל מיני פתרונות מהכובע. זהו מתכון בטוח למערכת באיכות נמוכה שלא תחזיק מעמד הרבה זמן ועשויה לזרוק את כל ההשקעה שלכם לטמיון.

אם אתם חושדים שמשהו מריח לא טוב, בקשו לקחת את תכנית העבודה (גם אם כבר שילמתם עליה מקדמה) ליעוץ מיזוג אוויר אחר וראו מה יש לו להגיד עליה. 

בחרו יועץ מיזוג אוויר בעל רמת ידע והכשרה מתאימה

מרבית יועצי מיזוג האוויר לומדים את המקצוע במסגרת הכשרה מקצועית ואמורים להיות בעלי תעודה מתאימה. ישנם גם מסלולים להנדסאים וכמובן מהנדסי מיזוג אוויר בעלי תואר אקדמאי. בכל אופן, בדקו את ההכשרה של היועץ ומטעם איזה מוסד לימודים היא. 

שנית כל, קחו יועץ מיזוג אוויר שיש לו ברזומה לפחות כמה פרויקטים בהיקף ובתקציב שלכם. לדוגמה, לא תיקחו יועץ מיזוג אוויר שלפני חודשים סיים קורס על מנת שיתכנן לכם מערכת מורכבת למיזוג של חוות שרתים גדולה.

אחריות ותשלום על העבודה

אם יועץ מיזוג האוויר מבצע גם את העבודה בשטח, דאגו מראש לקבל את כל הפרטים על האחריות והסדר העבודה. תיאום ציפיות וסגירת כל הפינות הם הכרחיים בכל עסקה שאתם עושים, ועל אחת כמה וכמה כאשר בפרויקטים שיכולים לקחת כמה חודשים טובים.

ועוד טיפ אחד קטן…

קחו לכם מספיק זמן. כיום רוב מערכות מיזוג האוויר אומנם מספקות פתרונות לאורך כל ימי השנה, אך עדיין ישנן תקופות קריטיות יותר ותקופות קריטיות פחות. לכן חשוב שתתחילו לחפש מידע והמלצות מיד לאחר שהבנתם שיש לכם צורך במערכת (גם אם בשלב זה אתם לא בדיוק יודעים מהו הפתרון הטוב ביותר). זהו אחד התחומים שבהם לא כדאי לחכות עם ההחלטה העקרונית.

יועץ מיזוג אוויר – א.לפיד

א.לפיד מספקת שירותי יעוץ להקמת מערכות מיזוג אוויר ומספקת מגוון גדול של פתרונות : מזגני VRF מתקדמים, צ'ילרים, חדרי קירור, משאבות חום ועוד. החברה הוקמה על ידי אורי לפיד, אשר מנצל את הכשרתו כמהנדס מיזוג אוויר במסגרת לימודיו בטכניון על מנת לספק ללקוחותיו פתרונות יעילים ומתקדמים תוך כדי פיתוח של שיטות עבודה ייחודיות ושכלול שיטות קיימות. 

לקוחות החברה, בהם גם חברות, מפעלים גדולים ואף גופים ממשלתיים יכולים להעיד על ייעוץ ועבודה מקצועיים במחירים הוגנים ורמת שביעות רצון גבוהה.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!