כששקט ועוצמה נפגשים – הכירו את מערכת VRF

בדירה המשפחתית הממוצעת של היום בגודל של 3-5 חדרים לא נדיר למצוא כמה מזגנים נפרדים, אחד לכל חדר. וככל שיש יותר מזגנים, כך גם מתבזבז יותר חשמל ונעשה רועש יותר (שלא לדבר על השלטים שמסתובבים בכל מקום).

עד היום הפתרון לעניין הזה היה מזגן מיני מרכזי שמספק מיזוג לכל החדרים בבית. הבעיה עם מזגן מיני מרכזי היא שלא ניתן לקבוע את הטמפרטורה המדויקת לכל חלל. אם כל בני המשפחה שוהים באותו החלל זה לא ממש נורא, אבל אם כל החדרים תפוסים, סביר להניח שחלק מבני המשפחה יצטרכו להתגמש. (החוק הבלתי כתוב הוא שבכל מקום שבו יש מזגן יתחילו לריב על הטמפרטורה…)

כששקט ועוצמה נפגשים - הכירו את מערכת VRF

מזגן VRF ליהנות מכל העולמות

כיום טכנולוגית מיזוג האוויר השתכללה מאוד וקיימת מערכת מיזוג אוויר בשם VRF שבאמצעותה אפשר ליהנות מכל העולמות. ראשי התיבות של VRF הן VARIENT REFRIGERANT FLOW. כלומר, מערכת שמסוגלת לשנות את התפוקה שלה. 

מערכת VRF מורכבת למעשה ממנוע אחד אשר מפעיל מספר יחידות פנימיות. כל יחידה פנימית היא עצמאית מבחינת יכולת המיזוג שלה. לדוגמה, בעונות מעבר אפשר לקבוע שבחדר אחד יפעל רק מאוורר ובחדר אחר יפעל קירור. 

יתרון נוסף של מערכת ה-VRF הוא שניתן להתאים אותה להספק הרצוי על פי גודל החלל (הכוונה להספק המקסימלי), כך שלמעשה אין בעיה למזג גם דירות גדולות ואפילו חללי משרד גדולים. היחידות בעלות התפוקה הקטנה יותר מכונות לעיתים VRF Box או "מיני VRF". מדובר בשמות שונים, אבל הקונספט זהה (למרות שעדיין עשויים להיות הבדלים מסוימים בין מותגים שונים).

אגב, תמיד אפשר להוסיף יחידות פנימיות נוספות, ולכן מעל לכל המערכת היא גם מודולרית. זאת לעומת מזגנים רגילים שאת התפוקה שלהם אי אפשר להגדיל או להקטין, מה שעשוי ליצור כאב ראש אם מחלקים מחדש חללים בבית.

הפעולה של מערכת ה-VRF, היא שקטה מאוד גם לעומת מזגנים רגילים מודרניים שמתגאים בפעולה השקטה שלהם. זאת בתנאי שבונים אותה בהתאם לגודל החלל ולאקוסטיקה הייחודית שלו. מהסיבה הזו אגב אי אפשר לזרוק סתם מחירים באוויר (תרתי משמע) מכיוון שכל מערכת בנויה בצורה מעט אחרת.

התקנת מערכת VRF על ידי יועץ מיזוג אוויר מקצועי

כך או כך, חייבים לעבוד עם יעוץ מיזוג אוויר מקצועי שיעשה שימוש בחומרים הטובים ביותר, יתכנן את המערכת עד הפרטים הקטנים ביותר ולא יעגל פינות. מערכת VRF אמורה להחזיק יותר זמן מאשר מזגן רגיל, כולל תחזוקה נוחה יותר, ולכן אין טעם לחסוך על איכות העבודה רק כדי לגלות שיש תקלות במערכת אחרי כמה שנים בודדות.

על א.לפיד – חברה לתכנון מערכות מיזוג אוויר מתקדמות

א.לפיד היא חברה להתקנה ותכנון של מערכות מיזוג אוויר מהמקצועיות ביותר בארץ. לחברה ניסיון בהקמת מגוון רחב של פרויקטים לחברות שונות במשק (כולל מבני תעשיה וגופים ממשלתיים), אך גם ללקוחות פרטיים. החברה מתאימה את המערכת הטובה ביותר לכל לקוח ומציעה את כל הפתרונות הקיימים בשוק: לא רק VRF, אלא גם מזגנים מיני מרכזיים, צ'ילרים ותכנון של חדרי קירור.

א.לפיד עובדת עם כל היצרנים והספקים של ציוד מיזוג אוויר בשוק הישראלי וכך יש ללקוח מגוון רחב של חלופות לבחור מתוכן. לדוגמה מיצובישי, אלקטרו, טושיבה טורנדו ועוד.

בסופו של דבר המספרים מדברים בעד עצמם: א.לפיד ליוותה מעל ל-400 פרויקטים ומאחוריה עשרות ואף מאות לקוחות מרוצים. באתר תוכלו לקרוא על פרויקטים אותם הקמנו (Case Studies) ולקרוא חומר מקצועי אשר יעזור לכם להבין טוב יותר כיצד פועלים הפתרונות השונים למיזוג אוויר ואיזו פתרון הוא הטוב ביותר בעבורכם.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!