כשלים נפוצים במערכת מיזוג תעשייתית

כאשר המזגן בבית מתקלקל מדובר בעניין לא נעים בכלל (במיוחד בתקופת הקיץ), אך כאשר הדבר קורה במערכת מיזוג אוויר תעשייתי, הדבר יכול לגרום גם לנזק כלכלי כבד. למשל, מערכת מיזוג אוויר שמפסיקה לעבוד בחדר קירור או חדר מחשבים עשויה להביא להרס של ציוד עקב התחממות יתר או להפשרה וקלקול של מזון הנמצא בקירור.

מרבית המערכות התעשייתיות מתבססות על מערכות VRF או צ'ילרים. אלו הן מערכות המסוגלות לעבוד בתפוקה גבוהה במשך תקופות ללא הפסקה.

למרות זאת, אף פעם אי אפשר להיות זהירים מדי ולכן יש להתכונן מראש למצב של תקלה בלתי צפויה. 

כשלים נפוצים במערכת מיזוג תעשייתית

תמיד מחזיקים את הספרות הטכנית בקרבת מקום

הספרות הטכנית לא יכולה להחליף טכנאי מערכות קירור מקצועי, אבל היא כן יכולה לתת לנו אינדיקציה ראשונית על התקלה, בדרך כלל בצורת קוד תקלה המורכב מאות וספרה או שתי אותיות. לדוגמה, האם מדובר בתקלה בשסתום, מסנן המים או בחיווט. קוד התקלה יוכל לתת לטכנאי מידע ראשוני על סוג התקלה עוד לפני שהוא מגיע וכך למנוע בזבוז זמן מיותר.

תמיד דואגים לאחריות

לאחר התקנת המערכת וודאו בדיוק איזו אחריות יש לכם ולכמה זמן. שימו לב לדגשים שניתנים לכם לאחר התקנת המערכת.

 מלבד זאת, רוב חברות המיזוג המקצועיות לסקטור העסקי יכולות להעניק לכם שירות תיקונים ואחריות מלאה  בתשלום חודשי אשר יהיה מוכר לצרכי מס (הוצאה מוכרת). שירות זה כולל לרוב גם בדיקות תקופתיות אשר יוכלו לצמצם את הסיכוי לתקלות בלתי צפויות בהתאם לאופי וגיל הציוד (בדרך כלל כל שלושה חודשים, חצי שנה או שנה).

הטיפול במערכות צ'ילרים הוא לרוב מורכב יותר מאשר מערכות VRF, כאשר יש להחליף ולנקות את המערכת באופן קבוע.

הסכם התקשרות מול חברת למיזוג אוויר תעשייתי 

שימו לב להסכם ההתקשרות אל מול הגורם המבצע: 

  • התחייבות לזמן קריאה מקסימלי לכל תקלה עד הגעת הטכנאי
  • הגדרה של "תיקון דחוף" חריג
  • רישום ומעקב אחרי הבדיקות התקופתיות (יומן אחזקה)

במידה ואתם מוציאים מכרז לקבלני ביצוע, דאגו להוציא מפרט טכני מלא אשר יכלול התייחסות גם להוראות הבטיחות, פינוי פסולת ומקרים של אובדן או נזק לציוד עקב טיפול לא מתאים.

על א.לפיד חברה למיזוג אוויר תעשייתי 

א.לפיד מתמחה בהתקנת מערכות מיזוג אוויר לסקטור המקצועי והעסקי ומספקת שלל פתרונות קירור כגון מזגני VRF, צ'ילרים, מערכות מיזוג אוויר לחדרי קירור, התקנת משאבות חום לחימום מים ובניית מגדלי קירור.

בנוסף לכך מעסיקה החברה יועץ מיזוג אוויר מקצועי ובלתי תלוי על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לפני ביצוע פרויקטים גדולים (אנו עובדים עם ציוד של כל סוגי היצרנים בשוק ולכן אין לנו העדפה ליצרן כזה או אחר).

עד היום יישמה החברה מאות פרויקטים אצל החברות והמוסדות המובילים במשק כגון הטכניון, עלמא – ניהול ואחזקת מבנים וחברת המזון SuperMeat

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!