כשלים ותקלות נפוצות  בחדרי קירור

חדרי קירור הן מבנים רגישים ביותר אשר נבנים תוך כדי תכנון ייסודי ובניית מפרט מדויק אשר יבטיח כי בחדר שוררת טמפרטורה קבועה במשך 24 שעות שבעה ימים בשבוע. אך כמובן שגם החדרים המוקפדים והאיכותיים ביותר אינם יכולים להיות לחלוטין חפים מתקלות.

כשלים ותקלות נפוצות  בחדרי קירור

אלו הן התקלות הנפוצות ביותר בחדרי קירור:

תקלת בידוד בחדרי קירור

תקלה בבידוד תגרום לכך שחדר הקירור לא יוכל לבצע את ייעודו. כאשר חדר הקירור אינו מבודד כיאות מאיזושהי סיבה כמו למשל תקלה במנגנון האיטום, הטמפרטורה ורמות הלחות בחדר יעלו ולעיתים ייווצר עיבוי (הצטברות מים) בחלקים התחתונים של החדר.

גם בחדר שלא עובדים בו על פי ההוראות (לדוגמה, פותחים וסוגרים את הדלת בתדירות גבוהה) עשויה להתרחש תקלת איטום.

קיימת כמובן גם תקלה הפוכה שלא מאפשרת לפתוח את מנגנון האיטום באופן חשמלי, ומסיבה זו בדיוק מתקינים בחדרי קירור מנגנוני חירום המאפשרים לפתוח את החדר מבפנים במצבים כאלו.

תקלה חשמלית בחדרי קירור

תקלה חשמלית בחדר בידוד עשויה להתרחש כאשר קיימת בעיה באספקת החשמל וגנרטור הגיבוי נכנס לפעולה. אין צורך להוסיף מדוע תקלה חשמלית משביתה את החדר כולו ויכולה להביא לקלקול או פגיעה חמורה בציוד או הסחורה שמאוחסנים בו.

תקלה במערכת מיזוג האוויר

בסופו של דבר חדרי קירור פועלים בזכות מערכת מיזוג אוויר שאחראית על שמירת הטמפרטורה הקבועה ומערכת זו חייבת להיות מתוכננת היטב על מנת לעמוד בעומסים כבדים. תקלה באחד מרכיבי המערכת כמו למשל המדחס עלולה לגרום להפסקת הקירור לחלוטין או באופן חלקי ולמעשה להוציא את חדר הקירור מכלל שימוש.

מה עושים כאשר מתרחש כשל בחדר הקירור?

למרבה המזל, כיום רוב חדרי הקירור המודרניים כוללים אמצעי בקרה אשר מתריעים בזמן אמת על תקלה בחדר ומערכת זו אף מחוברת לרשת האינטרנט. כאשר המערכת מתריעה על תקלה, יש צורך להזמין איש מקצוע ללא דיחוי על מנת שיגיע ויטפל בה בהקדם האפשרי. עבור חברות המאחסנות כמויות גדולים של חומרים רגישים בקירור, כל דקה שבה החדר אינו מתפקד כראוי עשויה להיות קריטית.

בעוד חלק מהתקלות הן בלתי צפויות או פשוט תוצאה של חוסר הקפדה על טיפולים תקופתיים, במקרים אחרים מסתבר כי התכנון המקורי היה לקוי או לא לקח בחשבון את כל המצבים האפשריים ובמקרה כזה יהיה צורך לחשוב על פתרון חלופי שיערב כמה שפחות החלפות ושינויים של החלקים הקיימים. 

על א.לפיד

א.לפיד מתמחה בתכנון ובנייה של חדרי קירור למגוון גדול של עסקים: מסעדות, מפעלי תעשיה, מעבדות או ארכיונים ועוד. החברה מחויבת לספק ללקוחותיה את הפתרונות המתקדמים ביותר במטרה לצמצם למינימום האפשרי את התקלות ולהבטיח כי חדר הקירור יפעל כאיות במשך שנים רבות. צרו עימנו קשר עוד היום ונשמח לספק לכם את שרותנו.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!