כשלים נפוצים במערכות קירור מתקדמות

קשה מאוד לעבור את הקיץ הישראלי ללא מזגן. בין אם מדובר על מיזוג אוויר תעשייתי ובין אם מדובר על מיזוג אוויר לבתים פרטיים, בין אם מדובר על מיזוג אוויר במערכות קירור מתקדמות יותר או פחות, חשוב מאוד להבין שלעיתים יהיו תקלות שונות במזגן, אשר ידרשו טיפול ותיקון של אנשי מקצוע המומחים בתחום טיפול בתקלות המדוברות. במאמר הבא תקבלו מידע אודות תקלות נפוצות במערכות קירור מתקדמות וכיצד ניתן לתקן אותן בצורה הטובה ביותר.

כשלים נפוצים במערכות קירור מתקדמות

תקלות נפוצות במערכות קירור

הנה כמה תקלות נפוצות במערכות קירור: ראשית כל, מחסור בגז. כידוע, לפעילות התקינה של המזגן יש צורך בגז. מדובר על מערכת סגורה ולא פעם הגז עלול לדלוף מהמחברים שהתפקיד שלהם הוא לקשר בין צינורות הגז. הדליפה אפשרית עקב פגיעה ישירה בצינורות או באיטום. לאורך זמן, המחסור בגז משבש את הפעילות של המזגן, עד לחוסר תפעול מוחלט שלו. הפתרון היחיד למצב זה הוא לבצע בדיקה פשוטה של כמות הגז במזגן, באמצעות שעוני מדידת לחצים. במידה וחסר גז יש לבדוק מדוע הוא חסר, לתקן את התקלה ולאחר מכן למלא גז שיאפשר למזגן לפעול בצורה תקינה.

תקלה נפוצה נוספת היא מדחס מקולקל. תפקידו של המדחס הוא לבצע דחיסה יעילה של המכשיר. בשל העובדה שמדובר על רכיב הפועל באמצעות מערכת חשמלית, הרי שבעיות מכניות או חשמליות עלולות להיגרם. גם סכנת קורוזיה קיימת. אם המדחס לא תקין, המזגן לא יקרר. לא פעם, הפתרון היחיד למצב הזה הוא להחליף את המדחס בחדש, אם כי ישנם מקרים פשוטים יותר שבהם טכנאי מזגנים יכול לתקן את המדחס. לא פעם כאשר יש צורך להחליף מדחס, מחליטים להחליף את המזגן כולו שכן, העלות של מדחס היא יקרה.

עוד תקלה היא ריח לא נעים שיוצא מהמזגן או צליל פעולה חנוק של המזגן. במקרה הזה ניתן לחשוד בזיהום או סתימה בפילטר של המזגן. בכדי לתקן את התקלה המדוברת כל שיש לעשות זה להוציא את המסנן, לשטוף אותו, לייבש אותו ולהחזיר אותו שוב למזגן. מומלץ לבצע את הפעולה המדוברת אחת לחודשיים. לא פעם פילטר מלוכלך שלא מנקים עלולה לגרום לנזילה פנימית של מים בתוך המערכת.

עוד תקלה היא צינור ניקוז מים סתום. צינוק הניקוז מהווה רכיב חשוב מאוד במערכת שמטרתו היא למנוע הצטברות הולכת וגוברת של מים במערכת. במקרה של צינור מים סתום יתכן שתיווצר הצפה, כאשר המים ישובו אחורנית וכך יופיעו שלוליות מתחת למזגן. את הסתימה ניתן לנסות לפתוח באופן עצמאי, אך בכדי שלא להסב יותר נזק מתועלת, מומלץ להזמין בעל מקצוע שיסייע בפתיחת הסתימה.

עוד תקלה נפוצה היא תקלה חשמלית. בסופו של דבר, המזגן הוא מערכת חשמלית ועל כן יתכן שיהיה בו קצר שישבית אותו לחלוטין או כל תקלה אחרת הנוגעת למערכת החשמל.

תקלות נוספות הן תקלות ביחידת הבקרה. בשל כך יתכן שהמזגן לא יקרר או יחמם בהתאם לטמפרטורה המופיעה על צג השלט או שהטרמוסטט לא יכבה את מדחס המזגן כאשר הוא יגיע לטמפרטורה המדויקת.

אל תטפלו בזה לבד  – פנו עוד היום ליועץ מיזוג אוויר 

אם יש לכם תקלה שאינכם יודעים מהו המקור שלה, כדאי להתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר שיבחן את מערכת המיזוג כולה וימצא את התקלה המדויקת שבגינה מערכת המיזוג לא פועלת בצורה תקינה.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!