מזגן מיני מרכזי או מזגן VRF?

אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור כל מי שקונה דירה הוא התקנת המזגן הנכון. כל מי שרוכש דירה, יודע שמיד לאחר קבלת המפתח, יש לתאם את התקנת המזגן, שכן מדובר בתהליך שלוקח מספר ימים, במהלכו אי אפשר להיות בדירה. ההחלטה הגדולה והמשמעותית ביותר היא לגבי חלוקת המזגנים והכמות שלהם. המתווה הנפוץ ביותר, הוא כזה שכולל מזגנים בודדים לחדרים המרוחקים, ומזגן גדול אחד לסלון ולחדר נוסף, שהוא לרוב הממ"ד. כאן, יש צורך לבחור בין מזגן מיני מרכזי או מזגן VRF מתקדם. הבחירה הנכונה מתבצעת לאחר בחינת כל האלמנטים הרלוונטיים.

מזגן מיני מרכזי או מזגן VRF?

התאמת המזגן למקום 

הצורך במזגן מסיבי וגדול יותר לאזורים הגדולים יותר בבית הוא מובן. אם מזגן של 1 כוח סוס מתאים לחדרים ממוצעים, הרי שיש צורך במזגן עוצמתי הרבה יותר כדי לכסות שטח של סלון, שגודלו לרוב פי 2 או 3 מחדר רגיל. החידוש המעניין הוא האפשרות לחבר את אחד החדרים (לרוב, זה שנמצא בסוף המסדרון), עם המערכת המשולבת, ולייצר פתרון לחדר נוסף מבלי הצורך לקנות מזגן בודד. השאלה המרכזית שנשאלת היא לגבי האיכות של מזגנים מיני מרכזיים או מזגני VRF ועד כמה הם מעניקים את הפתרון הרצוי לבעיית המיזוג. השאלה היא, כאמור, לא רק לגבי המיזוג, אלא גם לגבי חיסכון והפעלה "ירוקה" של המזגן, כחלק מטרנד השמירה על איכות הסביבה ששוטף את העולם בשנים האחרונות.

מזגני VRF – מזגנים חכמים וירוקים יותר 

ההתחממות הגלובלית משחקת תפקיד מרכזי גם בעולם המזגנים. אם בעבר המזגנים היו בזבזניים ולא חכמים, כיום, המזגנים הם חכמים יותר, יודעים לווסת את האנרגיות שלהם ולשמור על הסביבה, ובמיוחד מזגני VRF. מזגני VRF הם מזגנים חכמים במיוחד שיודעים לייצר את הטמפרטורה האידיאלית לכל חדר, על פי דרישת המשתמש, ולחסוך באנרגיה בחדרים לא מאוישים. המזגנים הללו ירוקים ותורמים לאיכות הסביבה, אך עם זאת, גם מעט יקרים יותר. מזגנים מיני מרכזיים הם מזגנים נפוצים ואיכותיים מאוד, אם כי לרוב, הם טיפשים יותר, לא יודעים לווסת את הכוח לחדרים ספציפיים, ויש גם את נושא השימוש המסיבי בגבס.

האם אפשר להסתפק במזגן מיני מרכזי?

במזגנים מיני מרכזיים, ישנו אתגר גדול של התאמת המתווה לתוואי המבנה, וכן שימוש מסיבי בימי הקיץ. עם זאת, המזגנים הללו הם זולים יותר, חסכוניים במקום, ולרוב עובדים בצורה מסיבית בסלון, שהוא החדר שצריך את המיזוג יותר מכל. בשורה התחתונה, העולם צועד אל עבר מזגני VRF מתקדמים שבאים לידי ביטוי לא רק בבתים פרטיים, אלא גם בעסקים רבים ואף בחדרי קירור מתקדמים. המזגנים הם חסכוניים, איכותיים וירוקים, ואפילו שקטים יותר ממזגנים מיני מרכזיים. הבחירה צריכה להתבצע לאחר בדיקה של המבנה של הבניין, הרצונות של הלקוח, וכמובן, התקציב שלו. לכן, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע איכותי לפני שמתחילים בהתקנה.

התייעצו עם יועץ מיזוג אוויר

כדי לבצע את הבחירה הנכונה, חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע של חברת א. לפיד. בא. לפיד מחזיקים בכל סוגי המזגנים ומעניקים ללקוח מעטפת כוללת של שירותים, כולל תכנון מוקדם וביצוע ללא פשרות. הבחירה בין מזגן מיני מרכזי או מזגן VRF היא בחירה שצריכה להיעשות בקפידה, ואנשי המקצוע של א. לפיד מבצעים את כל הבדיקות הרלוונטיות לגבי המבנה והצרכים של הלקוח, לפני שהם ממליצים על המזגן הרלוונטי והנכון ביותר. בחברה עבדו עד היום ביותר מ-400 פרויקטים מוצלחים, תוך כדי מתן שירות אישי ומותאם ללקוח, עם דגש על חדשנות, יעילות וחברתיות.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!