VRF למגזר הפרטי

מערכת VRF לוילות ובתים פרטיים

מזגן מהווה מוצר בסיסי ביותר כיום. במגזר הפרטי ידוע כי הקיץ הישראלי מביא עימו תנאי חום ולחות כבדים ועל כן, כל אדם מעוניין לבחור את המזגן שיקרר אותו בצורה האפקטיבית ביותר ובד בבד, צריכת החשמל שלו תהיה מינימלית. מזגן VRF מהווה למעשה את מערכת המיזוג העוצמתית והחזקה ביותר אשר פועלת כיום בשוק, כאשר היא פועלת באמצעות מנוע אחד בלבד. מנוע של מזגן VRF אחד יכול לספק עשרות פתחי מיזוג ולהגיע לסך תפוקה כוללת של 30 כוח סוס. אם אתם תוהים מהו בעצם אותו מזגן ולמה כדאי מאוד למגזר הפרטי לבחור דווקא בו, כדאי מאוד שתקראו את הדברים הבאים.

מה זה VRF?

VRF זה למעשה ראשי תיבות של הביטוי Variable refrigerant flow או בעברית זרימת קירור משתנה. מדובר על שם כולל למערכת מיזוג אוויר אשר פועלת באמצעות מדחס אינוורטר אשר בעברית קרוי: ממיר מתח. מדובר למעשה על מזגן שכאשר הוא דולק הוא עובד באותה העוצמה ובאותה צריכת החשמל עד שהוא יוצר להשהיה ואילו מזגני אינוורטר משנים את צריכת החשמל ואת העוצמה שלהם בהתאם לטמפרטורה של החדר. כלומר, המזגנים המדוברים גם חוסכים בחשמל וגם מאפשרים את הפעלת המזגן בעוצמה שונה בכל פתח מיזוג.

מהם היתרונות של מזגן VRF למגזר הפרטי

הנה כמה מהיתרונות של מערכת VRF למגזר הפרטי:

ראשית כל, הטכנולוגיה המיוחדת של המזגן המדובר של המזגן מאפשרת לתעל את צריכת החשמל, כלומר בטווח הארוך זה אמור לחסוך לא מעט כסף.

שנית, בניגוד למזגן מיני מרכזי אשר פועל באותה הטמפרטורה בכל פתחי המיזוג, המזגן המדובר מאפשר לכוון לכל אחת מהיחידות הפנימיות בטמפרטורה שונה ואפילו על מצב קירור ומצב חימום במקביל, כך שלמעשה כל הצרכנים יוצאים מרוצים.

יתרון נוסף הוא שבשל הטכנולוגיה המיוחדת של המזגן ניתן להתקין יחידות פנימיות בעלות כ"ס שונה, כך שכל אחד מהחדרים בבית מהווה יחידה פנימית בפני עצמה ומקבל את עוצמת הקירור המתאימה לו בדיוק בהתאם לגודל החלל ובהתאם לכל פרמטר אחר העומד על הפרק.

עוצמת הקירור של המזגן המדובר היא גבוהה וזאת בשל השליטה בצריכת החשמל. המזגנים הללו יכולים לפעול בתפוקה מלאה של עד 130 אחוזים יותר מהעוצמה הרשמית של המזגן. אם המזגן שרכשתם לדוגמא הוא של 8 כוח סוס הרי שהוא יכול להפעיל בו זמנית סך כללי של קרוב ל20 כוח סוס בעוצמה מלאה.

בניגוד למזגן מיני מרכזי שבו כל פתחי המיזוג עשויים באותה הצורה של חללים אשר מסווים בתקרה, במזגן VRF ניתן לבחור בתצורה שונה עבור כל יחידה: מזגנים עיליים נסתרים, ריצפתים, קסטות ועוד אשר יכולים לשמש במקביל באותה המערכת כך שיכולת ההתאמה של מערכת המיזוג לצרכים של חללים שונים מושלמת.

יתרון מרכזי נוסף של מערכת המיזוג המדוברת כרוכה בעובדה שהמזגן עובד מאוד בשקט, גם במעבדה שלו וגם ביחידת הפנים שלו.

אם אתם לא מתגוררים בבית גדול במיוחד ואתם עדיין מעוניינים ביתרונות של המזגן המדובר, תמיד יש לכם אפשרות לשקול קנייה והתקנה של מערכת VRF קטנה יחסית אשר תותאם לבית שלכם באופן ספציפי. המערכת המדוברת מספקת את כל היתרונות של המזגן על אף שהיא מותאמת לבית קטן.

התקנת מערכת VRF בבית פרטי

התקנת המזגן המדובר מורכבת משני שלבים:

השלב הראשון הוא שלב התכנון. שלא כמו בהתקנה של מזגן מיני מרכזי, התקנת המזגן המדובר דורשת תכנון מקדים ומעמיק בהתאם למבנה של הבית. מתקין מזגנים מקצועי יבחן את תוכניות השרטוט של ביתכם ובאמצעותם יתכנן תכנית מפורטת לגבי היכן ימוקם המעבה והיכן תמוקם יחידת הפנים, היכן יעברו הצינורות של המיזוג, איזה סוג מזגן יהיה בכל יחידה ובאיזו עוצמה הוא יפעל. כל אחד מהנתונים הללו משפיע על המחיר כך שרק לאחר שלב התכנון ניתן לקבל הצעת מחיר.

השלב השני הוא שלב התקנת המזגן. התקנה של המזגן המדובר דומה להתקנה של מערכת מזגנים מפוצלת. יש להתקין את כל הקופסה של המיזוג בתוך הבית ואת המעבה מחוץ לבית ויש למשוך צנרת מהמעבה אל קופסת המיזוג וממנה צנרת נוספת לכלל היחידות הפנימיות. לאחר מכן יש להתקין פתחי מיזוג ולסגור הכל בהנמכת תקרה מגבס. לאחר ההתקנה המתקין נדרש להפעיל את המזגן בלחץ גבוה למשך 24 שעות ולאחר מכן עליו להזמין בעל מקצוע מטעם החברה על מנת שיבדוק את התקינות של המזגן ויוודא כי כל עבודת ההתקנה התבצעה בצורה נכונה. לאחר מכן, המזגן יכול להתחיל למזג.

כמה עולה להתקין מזגן VRF בבית פרטי?

טווח המחירים של התקנת המזגן המדובר למגזר הפרטי שונה כמובן ממחיר התקנה למגזר העסקי שכן, במגזר העסקי ניתן למצוא חללים גדולים ומורכבים שדורשים מיזוג כגון: בניין בן כמה קומות ועל כן, אין ספק שהמחיר על התקנת מזגן מעין זה בבית פרטי יהיה זול יותר מהתקנת המזגן למגזר העסקי. המחיר של המזגן יהיה תלוי במחיר ההתקנה, מחיר הנמכת תקרה בגבס ועוד פרמטרים שונים הנוגעים למורכבות ההתקנה. מחיר המזגן עצמו מתחלק בהתאם למחיר המעבה כאשר כל שמידת התפוקה של המזגן תהיה משמעותית יותר כך המחיר יהיה גבוה יותר ומחיר יחידות פנים כאשר ככל שיש יותר יחידות פנים מגוונות כך המחיר יהיה גבוה יותר. ישנן יחידות פנים יקרות יותר מאחרות וחשוב לברר מראש מהי העלות של כל יחידת פנים טרם בוחרים בה.

לסיכום, מזגן VRF למגזר הפרטי מהווה כיום את הבחירה הטובה ביותר עבור כל אדם שמעוניין למזג את ביתו בצורה האידיאלית ובד בבד גם לחסוך בהוצאות החשמל שלו על הפעלת המזגן.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

מלאו את הפרטים הבאים

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!