מזגן VRF

VRF מזגן – מערכת מיזוג מרובת יתרונות

מזגן VRF הוא המועדף מבין מערכות המיזוג, וזאת בזכות יתרונותיו הרבים המאפיינים כל מערכת VRF. כל מתקיני המזגנים רוכשים מזגני VRF מאותם יצרנים: sumsung, daikin, mitubishi, electra, tadiran, tushiba.

בפועל, כל המערכות עובדות בצורה דומה, אך ברמת איכות שונה.

מכאן עולה שאת ההבדל עושה החברה שתיבחר לבצע את ההתקנה. מיד נגיע לדבר עלינו, אבל קודם, הסבר קצר על מערכת VRF ויתרונותיה הרבים.

האם VRF זה בעצם מזגן מפוצל

הסוג הזה של מערכת מיזוג נחשב לחדיש ביותר. למעשה, בגלל זה הרבה אנשים מתייחסים אל מזגן VRF בתור סוג של מיזוג מרכזי או מיני מרכזי רגיל. אמנם אי אפשר לומר שאין דמיון מסוים, אבל כפי שנתאר ונסביר בהמשך, ההבדלים משמעותיים, מאוד משמעותיים. יש היבטים שבהם זו מערכת מיזוג לכאורה מפוצלת אבל למעשה, וזה ההבדל הגדול – יש לה בעצם יכולת להפוך יחידות פנימיות לעצמאיות. הן עצמאיות לחלוטין מבחינת המפעיל, כל חדר וכל אזור ממוזג מקבל את רמת הקירור (או החימום) האופטימלית הרצויה וברציפות. אחרי שהבהרנו את הנקודה הזאת, אפשר להתקדם צעד נוסף קדימה ולפרט יותר על מהן מערכות VRF ואיך הן באות לידי ביטוי.

מה זה VRF?

מתלבטים בין התקנת מזגן מיני מרכזי לכל הדירה או המשרד לבין מזגן עילי שמותקן בכל חדר בנפרד עם מספר רב של יחידות חיצוניות?

כניסתם של מזגנים מסוג VRF בעשור האחרון שמה סוף להתלבטות מאחר ומערכות אלה, המופעלות במדחסי אינוורטר (מדחסים בתפוקה משתנה), מאפשרות מיזוג כל חדר או חלל במבנה בהתאם לצורך.

בחדר אחד חימום… בשני קירור… באחד טמפרטורה של 25 מעלות בשני, לדוגמא, 19 מעלות בלבד.

הכל בעזרת מערכת מיזוג מרכזית אחת שמאפשרת לווסת חללים שונים עפ"י הצורך בכל חלל. 

VRF הינו קיצור של המונח VARIENT REFRIGERANT FLOW  והוא מייצג את התכונה המרכזית – שינוי אוטומטי של תפוקת המערכת בהתאם לטמפ' החדרים.

עד כמה משמעותית ההפעלה השקטה של מערכות מיזוג VRF?

נשמח להסביר על הרבה מאוד יתרונות של מערכות מיזוג VRF אך לפני כן נשים אצבע על נקודה שלא זוכה למקום מספיק מכובד כשמדברים על מזגנים. אמצעי מיזוג שונים מעניקים לכולנו בקרת אקלים נעימה, בבית, במקום העבודה, במוסדות ציבור, קניונים, בתי חולים וכדומה. אבל הרבה מתקיני מזגנים לא מסבירים ללקוחות עד כמה חשוב שהמיזוג יהיה שקט וחרישי. ברור שכל מזגן צריך לעבוד היטב ולקרר עם BTU שתואם את גודל החלל. אבל כשיש טכנולוגיה מתקדמת שגם מספקת קירור אחיד ויעיל יותר בכל חדר, עם אפקט השקט המושלם, יש עוד סיבה לא להסתפק בפחות. מחקרים מגלים כי סביבה שקטה יותר תורמת לרווחה הנפשית שלנו. לרוע המזל, הסביבה במיוחד העירונית מלאה רעשים שרק הולכים וגדלים. משום כך אנו רואים לנכון להדגיש את העובדה שזו מערכת לא רק יעילה באופן מיוחד אלא גם שקטה באופן מיוחד. וכשגם הנקודה הזאת ברורה ומונחת על השולחן, מגיע לכם לדעת על כל היתרונות המלאים באמת של מיזוג מסוג זה.

מהם היתרונות של מזגן VRF

למזגן VRF יתרונות רבים אשר אינם באים לידי ביטוי במזגנים אחרים:

 • חסכוני באנרגיה- המזגן שומר על פעילות רציפה.
 • שומר על מיזוג אחיד בטמפרטורה קבועה.
 • שששקט!!! לא שומעים כמעט שהמזגן בפעולה.
 • מערכת VRF הינה מערכת ידידותית לסביבה.
 • מערכת גמישה הניתנת לחיבור של מגוון רחב של יחידות פנימיות, גלויות או נסתרות.
 • עובד בטווחי טמפרטורת חוץ קיצוניות (החל מממינוס 25 מעלות ועד 45 מעלות).
 • ניתן להוסיף יחידות פנימיות למערכת הקיימת, לפי הצורך.
 • תחזוקה נמוכה – פועל שנים ללא תקלות.

מערכות VRF חסכוניות ויעילות

מערכות VRF הן מורכבות, גם בתכנון וגם בהרכבתן, ודורשות תוכנית מיזוג אויר מסודרת.

בכדי לקבל מהן את התוצאות האופטימליות, במינימום עלויות, הן דורשות גם מתקין מנוסה ומקצועי ושימוש בחומרים מתקדמים ואיכותיים (צנרות, חומרי בידוד, תעלות פח, כבלי חשמל ופיקוד).

כן, תמיד בכדי לחסוך כסף יש המשתמשים בחומרים וציוד זולים, אך אנו מעדיפים להשתמש בחומרים איכותיים ולשלם עוד שקל בכדי להבטיח ללקוחותי:

 • חיסכון של הרבה שקלים לאורך שנים בצריכת חשמל ואנרגיה
 • אסטטיות התקנה גבוהה ביותר
 • אורך חיי מערכת ארוכים יותר
 • הפחתת הצורך בתחזוקה עד למינימום

VRF box - מיזוג יעיל עם חיסכון, העסקה המושלמת בשבילכם

יתכן ששמעתם על VRF box וזה נשמע קצת לא ברור ולא לגמרי מובן, אנו מבטיחים שקצת בהמשך ניגע בזה עם כמה הסברים חשובים. אבל לפני כן, נרחיב עוד על העובדה שמערכות VRF מבוססות אינוורטר פועלות בצורה יעילה מאוד, חסכונית במיוחד, ולאורך זמן. כשאתם מקבלים התקנה ללא שום פשרות, בליווי איש מקצוע והנדסאי קירור מהשורה הראשונה, כשאתם מקבלים תכנון של מערכת המיזוג במיוחד לצרכים שלכם, החיסכון מגיע מכל הכיוונים. זו לא התקנה עם פשרות, כדי ליצור מצג שווא של עלויות התקנה נמוכות. זו לא הדרך. זו התקנה של המזגן הכי טוב לצרכים שלכם, עם צורת ההתקנה המיטבית, לא מעגלים פינות, עם כל המרכיבים האופטימליים. התוצאה הסופית היא שמובטח לכם מיזוג מעולה, לשנים ארוכות וטובות. מזגן שפועל ביעילות חסרת תקדים, עם התאמה מושלמת לכל חדר ואף יכולת הכנסת שינויים והוספת יחידות פנימיות אם צרכי המיזוג אצלכם משתנים. עם השירות שלנו, שביעות הרצון מובטחת (שימו לכן כאן בסוף, לסטטיסטיקה של שביעות רצון הלקוחות).

מהי מערכת VRF BOX?

VRF BOX היא מערכת שעובדת בשיטת אינוורטר בדומה למערכת VRF רגילה רק שהיא מערכת בתפוקות קטנות יותר(בתפוקה נומינלית של עד 70,000BTU/H), אשר כוללת בתוכה קופסאת פיצול צנרת עם שסתומים לפיצול הצנרת שמגיעה מהיחידה החיצונית ליחידות הפנימיות.

ועכשיו, כמובטח, לתרומתו של המתקין. קודם כל המקצועיות, האמינות והמחיר

נפתח בסיכום ביקורות שקיבלנו מלקוחות שהזמינו מאיתנו התקנת מערכות מיזוג וקירור:

 • 99% מציינים את ההגעה בזמן
 • 99% מהללים את המקצוענות
 • 93% מצאו לנכון לציין את המחיר ההוגן 
 • ובסך הכל הציון הכולל הוא 96 מתוך 100 

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

מלאו את הפרטים הבאים

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!