מגדל קירור

מגדלי קירור - ידע, ניסיון, ויכולת לגבש פתרונות למבנים עם מגדל קירור ומערכות Water source

מגדלי קירור הם חלק חשוב בפעילויות תעשייתיות מאוד מגוונות, למעשה, כה מגוונות עד שניתן למצוא את המגדלים האלו כמעט בכל התעשיות במשק. אם אתם מעוניינים בהתקנת מגדלי קירור, הנה כל מה שצריך לדעת על מגדל קירור לתעשייה, השימושים במגדלים אלו, דגשים על תחזוקתם ומידע נוסף. 

כאשר מדובר על מגדל מים לתעשייה, למשה הכוונה היא למגדלים אשר פועלים על בסיס של זרימת מים. אותם מים מוזרמים במערכת המגדל, כאשר בשלב מסוים הם מקוררים ומשתחררים כקיטור לאטמוספירה. התהליך הזה, הוא בעצם מה שעוזר להפחית את הטמפרטורות בתוך מפעלים, תחנות כוח ומתקנים אחרים אשר כוללים שימוש במכונות הנוטות להתחמם במהלך עבודתן. בפועל, אלו הם היתרונות העיקריים של מגדלים אלו:

 1. התחממות: מגדל קירור שומר מפני התחממות יתר של מכונות מאוד יקרות בתעשיות השונות.
 2. בטיחות העובדים: אלמלא מגדל קירור יעיל, העובדים יהיו חשופים למחלות או חלילה פציעות שונות הקשורות לחום. 
 3. עבודה תקינה: תהליכי העבודה יהיו חשופים לסיכונים שונים, אלמלא מגדל קירור דואג לווסת את הטמפרטורה של אלו. 
 4. ניתנים להתאמה: ניתן להתקין מגדל קירור בגדלים וצורות שונות, מה שמאפשר התאמה הנדסית אידיאלית לצרכי התעשייה או צרכי הלקוח. 
 5. שימוש פנים וחוץ: ניתן להתקין מגדלי קירור לשימוש פנים וחוץ, בהתאם לסוג המפעל.
 6. אוורור יעיל: חלק ממגדלי הקירור נשענים על טכנולוגיית אוורור הנוצרת ממאווררי צירים, בעוד שמערכות קירור אחרות מבוססות על אוורור צנטריפוגלי.

מהם הדגשים החשובים בהתאמת מגדל קירור?

באופן כללי, חשוב לקחת בחשבון לא מעט גורמים שונים כאשר בוחרים מגדל קירור לכל סוג תעשייה. עם זאת, הפקטורים העיקריים והכי חשובים הם פרמטרים כמו: 

 • רמות הרעש של המכונה בדציבלים
 • צריכת האנרגיה של המגדל 
 • דרישות המים של מגדל הקירור 

בנוסף, חשוב לרכוש מגדל שתוכנן לעמוד בפני גורמים סביבתיים מסוימים אשר מאופיינים עם התעשייה הספציפית שבה הלקוחות עוסקים. למשל, ישנם מפעלים שיש בהם רמות גבוהות של אבק או רעידות חזקות, ככה שחשוב לבחור מגדלי קירור שיכולים לעמוד באותם התנאים של מפעל נתון כזה או אחר.

מהי מערכת Water Source - ווטר סורס?

Water Source או ווטר סורס, זהו שם גנרי ונוסף לסוגים שונים של מגדלי קירור. בפועל, מערכת ווטר סורס מאפשרת למגדל הקירור לקלוט חום מהמים ולאחר מכן לשחרר את החום מחוץ לאותה מערכת WATER SOUCE. זאת, המערכת מבצעת באמצעות חילופים של אנרגיה בדרך הבאה:

 1. בשלב הראשון, מוזרם אוויר בלחץ דרך חומר מילוי. 
 2. בשלב הזה, אותו אוויר מולחץ פוגש במערכת את רסיסי המים. 
 3. בשלב הבא, אותם רסיסים של מים מתאיידים. ו
 4. כעת, אנרגיה של איוד נלקחת מאנרגיה של מי קירור. 
 5. לבסוף, מערכת ווטר סורס גורמת להורדת הטמפרטורה של מי הקירור. 

מערכות אלו פועלות במערכת סגורה, כאשר בכל שטח מטופל מותקנת יחידה המתפקדת כמזגן עצמאי. באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, מערכות WATER SOURCE מסוגלות ליצור סחרור של מי קירור בטווחים של 28 – 41 מעלות צלזיוס.

באילו מקרים צריך מגדלי קירור תעשייתיים?

מגדלי קירור משומשים במנעד נרחב למדי של תעשיות, החל מייצור אנרגיה, דרך עיבוד כימי מסוגים שונים וכלה בתהליכי עבודה רבים אחרים. במקרים רבים, מגדלי קירור נועדים להבטיח שהטמפרטורה של חלקים עובדים לא תהיה גבוהה מדי. כמו כן, מגדלים אלו יכולים לשמש גם כדי לשפר את היעילות של תהליכי עבודה שונים.

במקביל, מגדלי הקירור גם עשויים להפחית את פליטות המזהמים במפעלים שונים, במיוחד אם מדובר על מפעלים לתהליכי עבודה כימיים למיניהם. למשל, תחנות כוח, מפעלים כימיים של בתי זיקוק, מפעלי פלדה ומתקנים תעשייתיים אחרים. במקומות מהסוגים האלה, קירור מסייע לשמור על סביבת עבודה בטוחה תוך שמירה על טמפרטורות ברמות אופטימליות.

דגשים בתחזוקת מגדלי קירור לתעשיות

כדי להבטיח שמגדל הקירור התעשייתי אכן יפעל בצורה האידיאלית ביותר במפעל, יש לשים לב לכמה היבטי תחזוקה ובטיחות מרכזיים. למשל, תמיד חשוב לבדוק באופן קבוע את מפלס המים בתוך מערכת מגדל הקירור. בתוך כך, יש לוודא שמפלס המים נמצא ברמות המומלצות לביצועים מיטביים על ידי הוראות היצרן. 

כמו כן, יש להקפיד לנקות או להחליף מסננים (פילטרים) לפי הצורך כדי למנוע סתימת פסולת או פגיעה ברכיבים השונים של המערכת. באופן כללי, חשוב לבדוק את כל חלקי מגדל הקירור באופן קבוע כדי לנסות לאתר בלאי, ובמידה שבלאי קיים במערכת, חשוב לנקוט בפעולה מיידית. לרוב הכוונה תהיה להזמנת טכנאי.

עד כמה מגדלי קירור נחשבים מערכות אמינות?

למרות שהם בנויים להיות עמידים ואמינים מאוד גם במפעלי ייצור מאסיביים, עדיין יכולות להיות כל מיני בעיות שמתעוררות מעת לעת במגדלי קירור. באופן כללי, תקלות נפוצות במגדלי קירור יכולות לכלול: 

 • קווי מים סתומים 
 • להבים שבורים של מאווררים 
 • מנועי מאווררים תקולים ועוד.

תקלות פחות נפוצות עשויות לכלול: 

 • צנרת דולפת 
 • סדקים בקווי המערכת 
 • פתחי אוויר חסומים 
 • רכיבי ריסוס או אידוי פגומים ועוד.

חשיבות תחזוקת מגדלי קירור – א. לפיד

לסיכומו של דבר, חשוב לפקוח עין מקרוב על מגדל הקירור, כדי שתוכלו לתפוס כל אחת מהתקלות הנ"ל לפני שהן גורמות לבעיות מורכבות יותר. בשורה התחתונה, תחזוקה ובדיקות סדירות הן המפתח למגדל קירור שפועל ביעילות.

בין אם אתם מעוניינים להתקין מגדל קירור או צריכים לתחזק מגדלים קיימים במפעל, ההמלצה הכי חשובה היא להסתייע בצוותי מומחים בתחומם. אם אתם צריכים עזרה נוספת, צוות א. לפיד ישמח לספק לכם ייעוץ ללא התחייבות – צרו קשר כעת.

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!

מלאו את הפרטים הבאים

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!