למה גם לכם כדאי לקנות מזגן VRF לעסק שלכם?

מזגן VRF

עסקים רבים, בוודאי הקטנים והבינוניים שזקוקים לפתרון מקיף למיזוג אוויר, יסתפקו בהתקנה של כמה מזגנים רגילים או לכל היותר מזגן מיני מרכזי. למרות שזהו כאמור פתרון פופולרי, יש לו כמה חסרונות מרכזיים:

  1. אם יש תקלה באחד המזגנים, החדר או החלל בו נמצא המזגן "מנוטרל".
  2. מזגן מיני מרכזי אומנם מספק מיזוג אחיד לכל החדרים, אבל יש מגבלה של שליטה בטמפרטורה. בנוסף, אי אפשר לחסום את הפתחים שלו לחלוטין (ממש כמו בפתחי המזגן באוטו), ולכן הוא למעשה די בזבזני בחשמל.

על מנת להתגבר על הבעיות האלו, במיוחד בחללים גדולים הומצא פתרון ה-VRF. יש יחידות VRF גדולות יחסית, אבל לאחרונה נכנסו לשוק גם "קופסאות מיני VRF" המתאימות לשטחים קטנים שבין 150 ל-200 מ"ר. 

עיקרון פשוט אבל מהפכני

העיקרון שעומד בבסיס של מזגן VRF (ספיקת אוויר משתנה) הוא שמדובר במספר מדחסים שנשלטים על ידי מאייד אחד בעל תפוקה משתנה הנגזרת מצרכי המיזוג של היחידות הפנימיות. במצב זה ניתן לשלוט באופן מלא בכל אחת מהיחידות האלו מבחינת טמפרטורה. כבר לא צריך לדאוג להבדלי הגודל בין החללים השונים או לכך שכל אחד רגיל לטמפרטורה אחרת.

הודות למבנה הזה, מערכת VRF היא הרבה יותר חסכונית בחשמל ולא "מבזבזת" אנרגיה על חללים שכלל אין צורך לקרר אותם. היא גם הרבה יותר שקטה ואין ליד כל יחידה מנוע שמטרטר וגורם לוויברציות (כזה שעשוי גם להפריע למשרדים הסמוכים או לדיירים שגרים למעלה).

עוד שכלול שנוסף בשנים האחרונות הן מערכות VRF שמסוגלות לקרר או לחמם במקביל באמצעות מנוע של החזרת חום (Heat Recovery).

המתנגדים ל-VRF יטענו שתקלה אחת במאייד יכולה לפגוע באפקטיביות של כל המערכת. מצד שני, אפשר לראות גם את חצי הכוס המלאה : לאחר שתיקנו את התקלה אנחנו יכולים להיות בשקט ולא לחשוש חס וחלילה שגם אחד המזגנים האחרים יחליט פתאום להתקלקל (מה שקורה הרבה פעמים אם מפעילים מזגנים לאחר תקופה ארוכה).

התקנה מקצועית של מזגן VRF

מכיוון שמערכת VRF היא בסופו של דבר מורכבת יותר ממזגן בודד, ישנה חשיבות עליונה לתהליך תכנון והתקנה מקצועיים. מערכת VRF כוללת בין היתר את הצנרת, חומרי הבידוד, תעלות הפח שמובילות את האוויר ואת החלקים שמרכיבים את מערכת הבקרה ("המוח המרכזי"). 

לכן, חייב להיות איזון עדין בין התקציב של הלקוח לבין איכות החלקים, איזון שיבטיח אורך חיים גבוה יחד עם יעילות אנרגטית. מערכת טובה ויעילה מחזירה את ההשקעה בה כבר לאחר שנה או שנתיים.

מלבד זאת, באמצעות התקנה מקצועית נכונה אין צורך בהנמכת תקרות, מה שמאפשר לבצע אותה במשך זמן קצר יותר וגם מונע פגמם אסתטיים. למעשה, אפשר להמשיך ולהוסיף יחידות פנימיות או להשבית יחידות קיימות בזמנים בהם לא נדרש להשתמש בהן מבלי להסתבך.

מזגן VRF – השליטה בידיים שלכם

מכיוון שמדובר במערכת חכמה, העובדים יכולים לשמור תוכניות אישיות, מה שיכול להתאים מאוד למשרדים בהם עובדים במשמרות. וכמו עם מזגנים מודרניים אחרים, ניתן לחבר את מערכת הבקרה לאפליקציה וכך להגיע למשרד שנמצא טמפרטורה האופטימלית כבר בתחילת יום העבודה.

למעשה, ניתן לשלוט לא רק בטמפרטורה עצמה, אלא גם במידת הלחות ובזכות זאת להימנע מתופעות כמו יובש בעיניים או תחושה של חנק כאשר היחידה הפנימית פועלת בתוך חלל סגור.

למה לבחור דווקא ב-"א.לפיד"?

א.לפיד בהובלתו של אורי לפיד הינה חברה לתכנון ויישום של מערכות אוויר מתקדמות, ובכלל זאת מערכות פרטיות, מיני מרכזיות, חדרי קירור, צ'ילרים, VRF ועוד. המקצועיות שלנו מתבססת על ניסיון של שנים ומספר רב של פרויקטים שהקמנו עבור גופים מכל הגדלים והסוגים, ממשרדים פרטיים ועד חברות ממשלתיות.

אורי לפיד הינו בוגר הטכניון ובאמצעות הידע הייחודי שצבר הוא מסוגל להציע פתרונות יצירתיים גם לצרכים מאתגרים במחירים נוחים. על כך יעידו שביעות הרצון הגבוהה של הלקוחות מההתקנה, זמני האספקה והאדיבות של הצוות.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!