מזגן מיני מרכזי – מה הופך אותו למומלץ כל כך?

מזגן מיני מרכזי הוא הבחירה המועדפת על אנשים רבים שרוצים פתרון קל ונוח למיזוג הבית שלהם. במקום להתקין מזגן עילי בכל חדר בבית עם מדחס ומאייד נפרדים, המזגן המרכזי יכול להסתפק במדחס ומאייד אחד ולספק מיזוג איכותי לכל החדרים בבית בבת אחת דרך תעלות אוויר המגיעות לכל מקום.

גם בסיטואציה בה צריך למזג משרד, פתרון של מספר מזגנים עיליים עשוי להיות בעייתי וקל לשכוח את אחד המזגנים פועל. כאשר יש מערכת מזגן מיני מרכזי, אפשר להדליק אותה בשעות העבודה ולכבות אותה לאחר מכן.

מזגן מיני מרכזי - מה הופך אותו למומלץ כל כך?

למזגן מיני מרכזי יש עוד מספר יתרונות נוספים לעומת מזגנים אחרים:

מזגן מיני מרכזי – מתאים לדירות מודרניות

תקני הבנייה כיום מקשים לעיתים על התקנת יחידות חיצוניות מרובות ולפיכך יש בחלק מהדירות החדשות (וגם בדירות שעבור שיפוץ לאחרונה) כבר התאמה למזגן מיני מרכזי. המשמעות היא שהתקנת מזגן מיני מרכזי בדירה כזו היא פשוטה יותר, אם כי עדיין יש לבצע התקנה מקצועית על ידי מומחה מיזוג אוויר.

מזגן מיני מרכזי – נוח לשימוש

בבתים רבים אפשר לראות כמה מזגנים שונים שכל אחד מהם במצב וגיל שונה. לפעמיים גם השלטים הם לא אותם שלטים או שנשארים עם שלט אחד שמפעיל שני מזגנים והבלגן חוגג.

לעומת זאת, מכיוון שבמזגן מיני מרכזי יש רק יחידת קירור אחת, השליטה גם היא נעשית ממקום אחד בלבד, אבל עם אופציה לשלוט בכל פתח תעלה בנפרד .

אסתטיות

כאשר מדובר על מזגן מיני מרכזי, אין כבר התלבטות לגבי הצורה והצבע של כל אחד. בזכות שימוש מתוחכם בגבס, המזגן המיני מרכזי הוא למעשה כמעט בלתי נראה מבחינת המשתמש וניתן לראות רק את הפתחים השונים של כל תעלה ואת יחידת המיזוג המרכזית.

אופציה למזגני Inverter 

באמצעות טכנולוגיית ה-Inverter של מערכות מיני מרכזיות מודרניות אפשר להתאים את התפוקה באופן אוטומטי לכל חדר על פי עומס החום וכך להימנע מטמפרטורות קיצוניות. כמו כן, ישנה אפשרות להתקין "דמפרים" או מערכות לבקרת אקלים לשליטה בפתחי התעלות וחסכון מסוים בחשמל (עד 20% פחות או יותר).

התאמה למגוון גדול יותר של שטחים

מזגן עילי בדרך כלל לא מתאים לכיסוי של חדרים גדולים במיוחד מכיוון שהעוצמה שלו (הנמדדת בכוח סוס) היא בסופו של דבר מוגבלת. לכן, בחדרים מאוד גדולים כמו למשל סלונים יש כאלו שיעדיפו להתקין אפילו שני מזגנים בכל אחד מהצדדים. 

לעומת זאת, מזגן מיני מרכזי יכול להגיע גם לעוצמות של 7 כוחות סוס ולכן הבעיה הזו אינה קיימת. 

תחזוקה שוטפת פשוטה יותר

מזגן מיני מרכזי אומנם דורש תחזוקה כמו כל מזגן אחר (מכיוון שבסופו של דבר גם לו יש מדחס): ניקוי פילטרים בערך כל חודשיים שלושה ופינוי של לכלוך כגון עלים גדולים ואפר שמצטבר על גבי היחידה החיצונית. אבל מכיוון שיש רק יחידה מרכזית אחת, לא צריך לעבור על כל המזגנים בבית ולהתחיל לפרק אותם.

בכל מקרה, זכרו שפעולות כמו ניקוי התעלות וכמובן החלפת גז יכולות להיות מבוצעות רק על ידי טכנאי מזגנים מקצועי.

על א.לפיד

אנו מתמחים בהתקנת כל סוגי המזגנים ומערכות מיזוג אוויר מתקדמות כגון חדרי קירור וצ'ילרים. כאשר אנחנו מתקינים מזגן מיני מרכזי אנחנו עושים זאת על הצד הטוב ביותר. 

בין היתר אנחנו מתחשבים בפרמטרים הבאים כדי לתת לכם הצעת מחיר:

 *מספר החדרים בדירה

 *גודל החדרים

 *שטח הסלון

 *השטח הכולל

 *אורך הפרוזדור בין החדרים

 *קיומה של תשתית צנרת

*האם קיימת הכנה או לא ובאיזו צד היא

באמצעות פרטים אלו נוכל לתת לכם הערכת מחיר 

חשוב להדגיש: כל העבודה מתרכזת אצלנו ללא שימוש בקבלנים חיצוניים: החל מאפיון הצרכים המתאימים בהתאם לגודל החלל, דרך שימוש ברכיבים האיכותיים ביותר בהתאם לתקציב של הלקוח ועד לעבודת ההתקנה עצמה. בסופו של דבר תקבלו מערכת מיזוג מיני מרכזי נסתרת ברמת גימור ונצילות אנרגטית גבוהות במיוחד (אתגר של לא מעט מתקינים כאשר מדובר במערכות כאלו).

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!