מערכות VRF – מערכת עוצמתית ושקטה

מערכות VRF - מערכת עוצמתית ושקטה

עולם מערכות מיזוג האוויר הוא עולם מגוון ורב אפשרויות. אנשים המעוניינים לרכוש מערכת מיזוג אוויר חדשה לבית שלהם, צריכים להתמודד עם היצע רחב מאוד, ולא תמיד יודעים איזו מערכת מיזוג היא המתאימה ביותר עבורם. 

כדי לבצע את הבחירה בצורה הטובה ביותר, ניתן להיעזר בשירותים של יועץ מזגנים, שיבדוק את החללים שברצונכם למזג, וימליץ לכם על סוג המערכת או המזגן המתאימים ביותר עבורכם. 

מבין האפשרויות השונות, אחד מהסוגים הפופולריים ביותר של מזגנים כיום הם מזגני VRF. יועצי מיזוג רבים ימליצו על מערכות המיזוג מהסוג הזה, מפני שהן מאפשרות בקרת אקלים אופטימלית בחללים מרובים, הן שקטות מאוד בעת ההפעלה שלהן והן גם חסכוניות מאוד מבחינת צריכת החשמל החודשית. 

מהן מערכות ה-VRF?

ראשי התיבות של המונח VRF הם Variant Refrigerant Flow – נפח קירור משתנה. מבחינה טכנית, המשמעות של המונח היא שהמערכת משתמשת בנפח זרימה משתנה של האוויר, באמצעות התקנת יחידות איוד נפרדות בכל חדר שאליו המערכת מחוברת. כל יחידות האיוד מחוברות באמצעות צינורות ליחדת עיבוי מרכזית, וכך מתאפשרת שמירה על טמפרטורה שונה ועקבית בכל אחד מהחללים בבית.

השימוש במערכת ה-VRF מתאים לבתים שבהם רוצים למזג מספר רב של חדרים, ולא רוצים להתקין מזגן נפרד בכל חדר. במקרים האלה, מערכת מיזוג מרכזית רגילה לא תמיד מצליחה לגרום לשמירה על טמפרטורה אחידה בכל חדר לאורך זמן, ומערכת ה-VRF פותחה בדיוק כדי לתת מענה לסוגיה זו.   

מכיוון שהמערכת מבוססת על מספר יחידות אידוי, מדובר במערכת מודולרית, שניתן להתאים אותה בקלות לכל בית וגם להוסיף או להחסיר ממנה חדרים ויחידות אידוי. המערכת יודעת להתאים את עצמה באופן אוטומטי לעומס החום בכל חדר, ולשמור על טמפרטורה קבועה בכל מצב. בניגוד למערכות מיזוג אחרות ולמזגנים אחרים, כאשר מפעילים את מערכת ה-VRF, לא חווים קפיצות מרגיזות בטמפרטורה בחדרים, והיא נשארת יציבה ממש בהתאם לרמה שאתם בוחרים – בקירור וגם בחימום. 

היתרונות של מערכות מיזוג VRF

למערכות ה-VRF יש כמה יתרונות בולטים, לעומת מזגנים אחרים בשוק. היתרון הראשון הוא עצם השמירה על טמפרטורה קבועה ואחידה, ללא קפיצות ושינויים. מזגנים אחרים בדרך כלל מפסיקים את הזרמת האוויר לאחר שהם מגיעים לטמפרטורה מסוימת, ולאחר מכן חוזרים שוב לעבוד. במערכות ה-VRF, זרימת האוויר מתמשכת כל הזמן, והמזגן יודע להתאים את עצמו כדי שלא תהיינה קפיצות ברמת החום או הקור בחדר. בנוסף לכך, הטמפרטורה מווסתת בכל חדר בנפרד, בזכות יחידות האיוד הנפרדות, וכך ניתן למזג חללים מרובים בצורה יעילה ואפקטיבית. 

יתרון משמעותי נוסף הוא צריכת האנרגיה החסכונית של המערכת. מזגני VRF מתוכננים כך שהם צורכים הרבה פחות חשמל ממזגנים מסוגים אחרים, וכך נחסך כסף רב מדי חודש בחשבון החשמל הביתי. אמנם מחיר המערכת הוא יקר יותר לעתים ממערכות מיזוג אחרות, אך החיסכון באנרגיה גורם לקיזוז בעלויות, ולאורך זמן מדובר במערכת חסכונית וזולה יותר. 

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר של המערכת הוא הפעולה השקטה שלה. מערכות מיזוג VRF הן שקטות באופן יוצא דופן, וכמעט לא ניתן להבחין בקול פעולתן. כך ניתן לקבל גם בקרת טמפרטורה מותאמת ומושלמת, וגם ליהנות מפעולה שקטה ביותר במשך כל הזמן שבו פועל מיזוג האוויר. 

בנוסף לכך, מערכות ה-VRF הן מערכות חכמות, היכולות להתחבר למערכות של בתים חכמים. בתים חכמים הם אחד הטרנדים החמים כיום, והעובדה כי ניתן לסנכרן את מערכת המיזוג לתוך השליטה בבית החכם מהווה יתרון משמעותי, שאותו לא תמיד יכולות להציע מערכות מיזוג אחרות. 

מערכות VRF בוחרים ומתקינים עם א. לפיד

א. לפיד היא חברת ייעוץ והתקנת מזגנים מובילה, המתמחה בתכנון והקמה של מערכות מיזוג אוויר בטכנולוגיית VRF. החברה עובדת עם מותגי המזגנים המובילים בשוק, ומציעה ללקוחות שלה שירות מקצועי, אמין וידידותי. בעזרת צוות היועצים של החברה, תוכלו לבחור את מערכת המיזוג האופטימלית לבית או לעסק שלכם, ולקבל שירות מצוין ללא פשרות. 

בכל מה שנוגע להתקנת מערכות מיזוג VRF, החברה מעניקה אחריות ארוכת טווח, מכיוון שמדובר במערכות מיזוג חזקות ואמינות הפעילות לאורך שנים עם צורך מינימלי בתחזוקה שוטפת. אנו מזמינים אתכם לפנות לחברה ולהתקדם כבר היום למערכת מיזוג חכמה ומתקדמת מבחינה טכנולוגית, שתדאג למזג עבורכם את הבית באופן מושלם לאורך זמן.   

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!