מזגן VRF – מזגן כזה עוד לא הכרתם!

עד היום מרבית פתרונות המיזוג היו מחולקים לשניים: מזגן מיני מרכזי או מזגן עילי. למרות הפופולאריות שלהם בשוק, לכל אחד מהם מספר חסרונות בולטים: 

1.מזגן עילי יש להתקין בכל חדר שאותו רוצים לקרר ונלווית אליו יחידה חיצונית אשר "מכערת" את החלק האחורי של הבניין. בנוסף לכך, חלק גדול מהיחידות האלו גורמות לרעשים לא רצויים שמפריעים לשכנים (אנחנו לא בהכרח נשמע אותו). אם מתעוררת בעיה, לעיתים קשה לאתר את היחידה ממנה מגיע הרעש וצריך לנסות לבודד אותה. 

2.מזגן מיני מרכזי אומנם מספק פתרון למיזוג של כמה חדרים במקביל ועובד באמצעות יחידה חיצונית אחת, אך מרגע שפותחים אותו הוא מקרר את כל החדרים. גם אם סותמים חלק מהפתחים, הרי שבסופו של דבר המזגן פועל באותה עוצמה ולכן צריכת החשמל היא זהה ולכן הוא אינו חסכוני במיוחד כפי שניתן לחשוב. 

לעומת זאת, מזגן VRF (ראשי תיבות של Variable Air Flow, ספיקת אוויר משתנה) מספק כמה יתרונות מרכזיים שהופכים אותו לאפקטיבי ביותר: 

1.בראש ובראשונה הוא עובד עם יחידת מאייד אחת בלבד. המשמעות היא הרבה פחות בלגן מבחינת הטיפול בתקלות.

2.מכיוון שבבית עדיין מותקנות מספר יחידות פנימיות (מדחסים), אפשר לשלוט בכל יחידה ממש כאילו הייתה מזגן נפרד. אפילו לקרר חדר או ולחמם חדר אחר באותו זמן אם נרצה. 

3.השליטה במידת הלחות נעשית באופן אוטומטי ולכן מרגישים פחות את תחושת היובש המוכרת ממזגנים אחרים.

כמובן שרובינו לא נצטרך הבדל כל כך גדול בין החדרים (אלא אם כן מדובר במעבדות ושטחים גדולים מאוד), אבל גם שינוי של שתיים או שלוש מעלות יכול להיות משמעותי, במיוחד כשלנשים וגברים יש טמפרטורה חיצונית אופטימלית מעט שונה שהגוף שלהם מותאם אליה.

4.חיסכון אנרגטי וגם פחות רעש מאשר במערכות אחרות, הן בשל מבנה המאייד והן בשל העובדה שיש רק אחד כזה.

מזגן VRF - מזגן כזה עוד לא הכרתם!

כיצד עובד המנגנון במערכת VRF?

כיצד כל הפלא הזה מתרחש? נזכיר שמזגן רגיל עובד רק בעוצמה אחת ולמעלה השליטה בטמפרטורה נעשית באמצעות הפעלה וכיבוי של המדחס לסירוגין. לעומת זאת, מזגן VRF יכול לעבוד בעוצמות משתנות של ממש. משמעות הדבר היא לא רק שליטה טובה יותר בטמפרטורה, אלא גם פחות שחיקה של המנגנון.

מה עוד חשוב לדעת על מזגן VRF?

התקנת VRF דורשת מתקין מנוסה וחברה שאפשר לסמוך עליה. הסיבה לכך היא שיש הרבה חומרי גלם בהם משתמשים במערכות כאלו, חלקם איכותיים יותר וחלקם הרבה פחות. לדוגמה:

 *צנרת

 *חומרי בידוד

 *תעלות פח

 *כבלי חשמל ופיקוד

ככל שהחלקים איכותיים יותר, כך המזגן יהיה שקט יותר ויחזיק מעמד יותר זמן. גם החיסכון האנרגטי יהיה טוב יותר, מה שיתבטא בסופו של דבר בחיסכון בחשבון החשמל לאורך הרבה שנים, וכמובן שמזגן כזה יהיה יותר ידידותי לסביבה

יחד עם זאת, חשוב להבהיר שהתקנת מערכת VRF היא עדיין פשוטה יותר מחלק מממזגני ה"אינוורטר" שמוצעים היום בשוק. הסיבה העיקרית לכך היא שנקודת הפיצול במזגני VRF שמאפשרת את הגמישות הנ"ל קרובה יותר ליחידות הפנימיות.

מה היא VRF Box ולמה היא צוברת פופולאריות כיום?

קופסה זו פועלת על פי אותו העיקרון של מזגן VRF, אך בתפוקה קטנה יותר. למרות זאת החיבור שלה ליחידות הפנימיות הוא אפילו פשוט יותר. היא גם יוצרת מיזוג שקט יותר מכיוון שמנגנון ההתפשטות שלה נמצא בפנים ולא ביחידות הקירור עצמן. בדרך כלל קופסה כזו יכולה להתחבר לחמישה עד שמונה חדרים.

כיום יחידות VRF Box תומכות גם בחיבור אלחוטי מסוג Wi-Fi וכך אפשר לשלוט באופן מלא במיזוג החללים השונים מנקודה אחת ולא צריך להתחבר ל-Wi-Fi של כל מזגן בנפרד. החיבור הנ"ל מאפשר גם לפתור בעיות מרחוק במידה ויש צורך בכך.

א.לפיד

א.לפיד הינה חברת הנדסת קירור אוויר ומערכות מיזוג הפועלת הן בשוק הפרטי והן בשוק העסקי והתעשייתי (לדוגמה, אספקת צ'ילרים, ומיזוג חדרי קירור).

בזכות הידע המקצועי שלנו ושימוש בחומרי גלם איכותיים אנחנו מסוגלים לספק את המוצרים העמידים והאיכותיים ביותר בשוק. אנו עובדים עם מגוון היצרנים והמותגים הגדולים בתחום כגון תדיראן, אלקטרה וטורנדו. מאחורינו היסטוריה ארוכה של עשרות לקוחות מרוצים אשר יוכלו להעיד על טיב העבודה והשירות המעולים שקיבלו מאיתנו.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!