חדרי קירור למפעלים

חדרי קירור למפעלים

חדרי קירור תעשייתיים במפעלים הם חללים גדולים שמיועדים לאחסון של סחורה שצריכה להישמר בתנאים של קירור או הקפאה. כאשר מדובר בסחורה מהסוג הזה, יש חשיבות עליונה לשמירה על טמפרטורה קבועה בחדר הקירור, שתתאים לצרכים הספציפיים של המפעל בו הוא נמצא. 

כל סוג של מפעל זקוק לאחסון בטמפרטורה שונה, ולכן תכנון והקמה של חדרי קירור תעשייתיים נעשה תמיד באופן מותאם אישית. מבחינה זו, אין חדר קירור תעשייתי אחד דומה למשנהו, ולכל מפעל יש דרישות ייחודיות משלו לגבי ההקמה של חדרי הקירור בתוכו. 

לאחרונה עלו לכותרות חדרי הקירור התעשייתיים, לאור התנאים המיוחדים שהיו נדרשים לצורך אחסון של החיסונים כנגד ווירוס הקורונה. אך למעשה, אין מדובר בדבר חריג כל כך, ומפעלים רבים זקוקים לאחסון של מוצרים בטמפרטורות נמוכות במיוחד. 

שני הסוגים העיקריים של חדרי קירור תעשייתיים הם חדרים המיועדים לקירור וחדרים המיועדים להקפאה. חדרי קירור בדרך כלל מספקים טמפרטורה קבועה של בין 0 ל-4 מעלות, ואילו חדרי הקפאה שומרים על טמפרטורה של מינוס 18 מעלות ומטה. כל סוג של מחסן מיועד לשמירה של מוצרים מסוגים שונים. במרבית המקרים, המוצרים שזקוקים לאחסון בקירור או בהקפאה הם מוצרי מזון טריים או קפואים, אך גם במפעלים מסוגים אחרים יש צורך באחסון בקירור.   

כיצד מתכננים ומקימים חדרי קירור למפעלים

המונח "חדר קירור" יכול להיות מעט מטעה. למעשה, מדובר בחללים גדולים מאוד שמשמשים כמחסן לכל דבר. בתוך חדרי הקירור יש צורך בפתרונות אחסון כמו מדפים רבים, ארונות סגורים וחללי אחסון. בתוך חדרי הקירור התעשייתיים יש לדאוג לכך שיהיה מקום לשנע את הסחורה ולשמור על היכולת להשתמש לשם כך במלגזות וכלים ממונעים קטנים. המבנה של חדר הקירור התעשייתי צריך לאפשר גישה נוחה לכל הפריטים המאוחסנים, ולהיות מספיק מרווח כדי לאפשר תנועה של מספר עובדים במקביל. 

כדי להגיע לתוצאה הזו, יש לבצע תכנון מוקפד של חדר הקירור מראש. ההקמה של חדר קירור תעשייתי דורשת היכרות מעמיקה עם סוג המוצרים שזקוקים לאחסון במפעל, עם כמות המוצרים שצריכה להיות מאוחסנת בכל עת, ועם כמות האנשים שיהיה צורך שינועו בתוך החלל המקורר. 

לשם כך, נדרשת עבודה תכנונית מקיפה שתיקח את כל הגורמים האלה בחשבון, כדי שיהיה ניתן לתכנן ולהקים חדר קירור תעשייתי שבאמת יענה על כל הצרכים של המפעל. 

מה נדרש מחדר קירור תעשייתי?

הדרישה הראשונה והחשובה ביותר מכל חדר קירור תעשייתי הוא שישמור על הטמפרטורה הקבועה שלו בכל עת. סחורה שזקוקה לקירור ואינה מאוחסנת בטמפרטורה הנדרשת, פשוט עלולה להתקלקל ולהפוך לסחורה שיש להיפטר ממנה. מכיוון שמפעלים אינם יכולים להרשות לעצמם לאבד כך סחורה איכותית, חדר הקירור שלהם חייב תמיד לשמור על הטמפרטורה הנחוצה. לשם כך קיימות מערכות ניטור ובקרה, שאותן מנהלים האחראים על חדר הקירור. מערכות הבקרה יודעות להתריע על עלייה בטמפרטורה, ומסייעות לשמור על בקרת האקלים בכל זמן נתון.

כדי לשמור על הטמפרטורה, יש חשיבות גם לתדירות ההוצאה וההכנסה של סחורה לתוך המחסן. זאת מכיוון שהמחסן צריך להיות סגור במרבית הזמן, כדי שהטמפרטורה בו לא תשתנה. את תדירות ההכנסה וההוצאה של הסחורה יש לשקלל בתוך תכנון מערכת הקירור, ולהתאים אותה כך שהחדר יצליח למלא את ייעודו באופן מתמשך וקבוע.   

בנוסף לכך, חדר הקירור התעשייתי צריך להיות מרווח מספיק ולהיות בנוי בצורה שתאפשר גישה נוחה לכל המוצרים – גם עבור בני אדם וגם עבור כלי שינוע למיניהם  

א. לפיד – תכנון והקמה של חדרי קירור למפעלים ולתעשייה

חברת א. לפיד מתמחה בתחום של תכנון והקמה של מערכות מיזוג אוויר מכל הסוגים וכן בהקמת חדרי קירור והקפאה תעשייתיים למפעלים. החברה צברה ניסיון מקצועי רב בשנות עבודתה, וביצעה בהצלחה מאות פרויקטים בכל רחבי הארץ. בתחום הקירור התעשייתי, החברה מתמחה בהתאמה אישית של פתרונות קירור למפעלים והקמה מדויקת של חדרי קירור שנותנים מענה לצרכים הייחודיים של כל לקוח. 

בנוסף לתחום הקירור התעשייתי, חברת א. לפיד מתמחה גם בהקמת מערכות מיזוג אוויר לחברות, מבני ממשל וציבור, משרדים ובתים פרטיים. צוות החברה ישמח לתת מענה גם לכם, לצורך תכנון של מערכות מיזוג אוויר מתקדמות וחדרי קירור תעשייתיים, תוך שמירה על מתן שירות מצוין ואיכותי ללא פשרות. 

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!