איך עובדים חדרי קירור להקפאה?

ישנם גופים מוסדיים, מסעדות ומפעלי מזון הזקוקים לחדרים מיוחדים לקירור מוצרי מזון. קיבוצים, מוסדות כגון בתי חולים ממשלתיים, בתי אבות ועוד, חייבים בתכנון נכון של מקררים גדולים, אשר יאחסנו כמויות גדולות מאוד של מזון. יש להתייעץ עם מהנדסי קירור אשר נמצאים במפעלים המייצרים מקררים מיוחדים לאחסון מזון רב, לפני שרוכשים את המקרר שיתאים לסוג המזון.

איך עובדים חדרי קירור להקפאה?

בחירה נכונה של יצרני חדרי קירור היא מכרעת

יש לקחת בחשבון את סוג המזון שיש לאחסן, מה שיאפשר בחירה מדויקת של חדרי קירור. ישנם תנאי קירור אשר יתאימו למקררים מסוימים ולכן יש להפריד בין המקררים. את חדרי הקירור מתאימים ומתכננים לפי המבנה. את המקררים מתאימים במיוחד לפי הגודל של חדרי הקירור וכמות הסחורה שתאוחסן בהם. יש להגיע לרמת איטום גבוהה, בכדי שניתן יהיה להגיע לקירור האידאלי, מה שישמור לאורך זמן על המזון. יש לציין כי לחדרי הקירור יהיה מנוע שיותקן מחוץ למבנה, כך שהגזים של המנוע ייפלטו החוצה ואף ימנעו חימום בתוך המבנה.

האיטום המקצועי בחדרי הקירור

יש לציין כי איטום מקצועי הוא אחד מהפרמטרים החשובים שיש לשים לב אליהם בבנייה נכונה של חדרי הקירור. יש לתכנן את מקום אחסון המזון בקירור, באמצעות יועץ מיזוג, המומחה בכל הקשור לקירור תעשייתי. ייתכן ויהיה צורך לתכנן כמה חדרי קירור נפרדים על מנת לאחסן סוגים שונים של מזון. יש לתכנן את תוכניות החשמל והמים של המבנה. יש להשתמש בפנלים חזקים עם דפנות כפולות, מה שיגרום לרמת איטום גבוהה ושמירה על הקירור והחיסכון באנרגיה.

חדרי קירור לא רק לאחסון מוצרי מזון

יש לציין כי חדרי קירור אינם מיועדים רק למוצרי מזון, כי אם לתרופות, בתי מרקחת, בתי חולים מעבדות מחקר וכדומה. גם במשתלות שמייצאות פרחים לחו"ל ניתן למצוא חדרים לקירור הפרחים, כך שיישלחו  ויגיעו טריים ליעדם, כיוון שהטיסה או המשלוח אורכים זמן רב יותר ועל הפרחים להיראות תמיד טריים. מסעדות וחברות קייטרינג חייבות להשתמש בקירור תעשייתי, כך שהמזון המבושל בהן ושאר חומרי הגלם יישארו טריים. יש לשים לב כי מי שמתכנן את כל הנושא של קירור תעשייתי, ישקיע גם במערכת לגיבוי חשמל, כך שחלילה אם תהיינה הפסקות חשמל, המקררים ימשיכו לעבוד כרגיל.

חדרי קירור גם בבתי חולים

בתי חולים רבים מחזיקים בחדרי קירור, למשל בעבור בדיקות מעבדה כגון דם שיש לאחסן בקור, תרופות מיוחדות המחייבות שמירה בקירור ועוד. יש לדייק בפרטים, כך שניתן יהיה לתכנן נכון חדרי קירור, כך שחדר הקירור יתאים למטרות העסק, כמו למשל של בית החולים. יש לשים לב למערכת הפיקוד של חדרי הקירור, כך שניתן יהיה לשלוט בטמפרטורה הנכונה בחדרים אלו. יש לשים לב כי הקור מתפזר נכון בכל החלקים בחדר ועוד.

הקפדה על מנגנון טריקת דלת אוטומטי בחדר הקירור

אם חדר הקירור שתזמינו יתוכנן במיוחד באמצעות יועץ מיזוג, הוא לבטח ידאג למנגנון טריקה אוטומטי. יש לשים לב כי דלתות של חדרי הקירור נשארות פתוחות או נוטות להתקלקל במהרה. בחברת א.לפיד, הקיימת שנים רבות ומתמחה בבנייה ותכנון של חדרים המיועדים לקירור ומקררים תעשייתיים, שמים לב לכל פרט. יש לשים לב כל הזמן לנושא הדלתות של חדרי הקירור, כך שברגע שיש תקלה, לא להזניח ולהזמין את אנשי השירות של החברה. לחברת א.לפיד שירותי תחזוקה ותיקונים והם מבטיחים מקצועיות ואמינות בכל מוצרי הקירור התעשייתי שהחברה מייצרת עבור לקוחותיה הקבועים, בין אם לקוחותיה המוסדיים ובין אם בעלי העסק הזקוקים לקירור מקצועי תעשייתי.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!