כל מה שחובה לדעת על צ’ילרים

קירור מים נשמע לכם אולי דבר שהוא פשוט ליישום, אך מערכות צ’ילרים עשויות ממשאבות ורכיבים אחרים, כגון מקפיא, רשת של צינורות, מאגר של נוזל קירור ומעבה. רכיבים אלה נועדו לשמור על קור המים ולהבטיח שמירה על טמפרטורה קבועה. הטמפרטורה של המים נקבעת לפי מבנה הצ’ילר. לרוב, מערכת זו עומדת על קירור של 20 מעלות. לפעמים, כאשר מעוניינים לחמם חללים שונים, ניתן לחמם את המים ל-50 מעלות צלזיוס. השימוש במערכות של צ’ילרים הוא יעיל וחסכוני, ולכן מקומות רבים משתמשים במערכת זו לקירור וחימום.

כל מה שחובה לדעת על צ’ילרים

צ’ילר – חיסכון בהוצאת אנרגיה

למעשה, מי שרוכש צ’ילר חוסך באנרגיה וכן בכמות המים שיש לעשות בהם שימוש. אם מדובר במערכת סגורה, המים יתנדפו מהר, מה שיגרום לאיבוד המים, ולכן יש לשים כמויות גדולות של מים בצ’ילר על מנת שהפעולה תהיה יעילה ורציפה. ניתן בעצם לקרר את המים כאשר לא נעשה בהם כל שימוש, ולכן ניתן יהיה להשתמש בהם שוב. יש לדעת כי ההשקעה באנרגיה היא מינימלית. יש לציין כי קיימים צ’ילרים תעשייתיים בתעשיות המזון, המחקר ועוד.

מהם למעשה צ’ילרים תעשייתיים?

למעשה, צ’ילרים תעשייתיים מסוגלים לקרר כמויות עצומות של מים במהירות, כך שישנן מערכות אשר מכילות גם 400 טון של מים. מערכות אלה ממוקמות על גגות מפעלים ומבנים תעשייתיים, כך שניתן להוביל את המים למקום הרצוי בקלות ומבלי להשקיע בעוד אנרגיה כדי להעלות את לחץ המים או זרימתם. כאשר מדובר על מרכולים או מפעלים גדולים, יש להשקיע בצ’ילרים על מנת לקרר את החללים הגדולים. השאלה היא כיצד תדעו באיזה סוג של מצנן מים לבחור? יש למצוא את יצרני ערכות מצנני המים הוותיקים ביותר, וכאלו שיש להם שם, מוניטין והמלצות רבות.

חשיבות הטמפרטורה באזור העבודה

במקומות עבודה גדולים אשר יש בהם הרבה עובדים, יש להתקין מזגן תעשייתי. יש לשמור על טמפרטורה יציבה, אם בקיץ ואם בחורף, כך שהעובדים לא יסבלו מחום או מקור. כל מפעל או מקום עבודה בעל חללים גדולים, אשר מתחשב בעובדים, ידאג למיזוג מתאים לתעשייה. יש לציין כי מזגן המתאים לתעשייה הוא גדול, אבל העוצמה שלו גבוהה פי כמה ממזגן ביתי סטנדרטי. היתרון הבולט במזגן זה הוא שהוא לא נשחק ומחזיק מעמד שנים. יש לקבל אחריות על כל מערכת צינון או מיזוג תעשייתי ולברר לגבי שירות תיקונים זמין, כך שתהיו בטוחים כי בחרתם נכון.

בחירה נכונה של מזגן לתעשייה

ישנם הרבה סוגים של מערכות מיזוג גדולות, כגון מזגן תעשייתי, לכן יש למפות את הצרכים, ולהתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר שיוכל לתכנן עבור מקומות עבודה גדולים בתחום התעשייה את מערכת מיזוג האוויר האידיאלית עבור כל חלל. יש לשים לב לנושא החיסכון, על מנת שניתן יהיה גם לחסוך באנרגיה וגם לגרום לקירור יעיל של חללים גדולים בתעשיות השונות.

טכנולוגיית קירור מים במבני תעשייה גדולים

כיום, כל בעל מפעל חייב למצוא את הפתרון היעיל והמשתלם ביותר, זו הסיבה כי רוב יועצי מיזוג האוויר ימליצו על צ’ילר, כך שהשקעת האנרגיה תהיה נמוכה. מצנני מים, שנקראים בשם המוכר יותר צ’ילרים, מתאימים ויעילים מאוד למבנים גדולים שמיועדים לתעשייה. אם בחרתם במצנני מים, מומלץ לקבל ייעוץ  ולהשיג את הציוד הטוב והאיכותי ביותר.

חברת א.לפיד תייעץ לכם באמצעות יועצי הקירור המקצועיים שלה, כך שתוכלו לקבל את מערכות המיזוג התעשייתיות האיכותיות והחזקות ביותר. החברה פועלת שנים רבות, ומציעה שירות יעיל, אדיב וזמינות גבוהה.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!