צ'ילרים לבתי מלון

צ'ילרים לבתי מלון

כשאנחנו מדברים על פתרונות מיזוג אוויר למוסדות ומבנים תעשייתיים או מסחריים, מערכות פשוטות יחסית של מיזוג אוויר מרכזי הן לא רלוונטיות, ולכן בדרך כלל בוחרים בפתרון ייעודי שנועד למיזוג של חללים גדולים.

אחד הפתרונות הזמינים הוא שימוש בצ'ילרים. היתרון הגדול של הצ'ילרים הוא שמדובר במערכת סגורה בה הקירור עובד באמצעות מים הנעים בצינורות ומקררים (או מחממים) את האוויר בחללים השונים. המערכת אומנם עדיין זקוקה למדחס המשחרר גז שיקרר או יחמם את המים עצמם, אך באופן כללי מדובר בפתרון בעל יעילות אנרגטית גבוה. הצ'ילר עצמו אינו מוגבל למרחק מסוים וניתן להסיע את הגז מהמדחס לכל נקודה במבנה.

כאשר אנחנו מדברים על צ'ילרים לבתי מלון יש כמה מאפיינים ספציפיים שהופכים אותם לפתרון עדיף:

1.בזכות המבנה שלהם אפשר לכבות או להדליק את המיזוג בחללים שונים מבלי שהמיזוג בחלל אחד יושפע מהמיזוג בחלל אחר מבחינת טמפרטורה, לחות וכו'. 

2.בניגוד למערכות ישנות יותר שעשו שימוש בגז, הגז בו משתמשים צ'ילרים מודרניים הוא גז ירוק שאינו מזיק לסביבה ואינו מסוכן לבני אדם.

3.הצ'ילרים מתאימים למלונות לחללים בכל הגדלים עם שטח כיסוי שיכול לנוע בין 20 מ"ר ועד לכמה מאות מ"ר.

4.הצ'ילרים הן מערכות אמינות ביותר שמחזיקות מעמד במשך שנים רבות וגם התחזוקה שלהן אינה מורכבת במיוחד. באופן ספציפי, גם בישראל מבנים רבים כוללים כבר את התשתית הנדרשת להתקנה שלהם, דבר המוזיל מאוד את העלות לעומת פתרון אחר שדורש שינויים גדולים בתשתית או שיפוצים נרחבים.

בנוסף, צ'ילרים מספקים אוורור הרבה יותר טבעי. אם יצא לכם לישון בבית מלון עם מזגן פרימיטיבי או כזה שהבידוד בו לא היה מספיק טוב, יכול מאוד להיות שהתעוררתם באמצע הלילה והרגשתם תחושה מאוד לא נעימה של יובש. עם מערכת קירור המבוססת על צ'ילרים שבה הגז אינו מקרר את האוויר באופן ישיר, זה לא קורה.

תכנון מערכת הצ'ילר על פי חללי האירוח השונים

למרות שהיום יש אפילו צ'ילרים ניידים, התקנת צ'ילר אפקטיבית באופן קבוע היא מורכבת יחסית ויש צורך להתחשב  בפרמטרים השונים של המבנה. לדוגמה:

  • *כמה אנשים ישהו בכל חלל אירוח
  • *אם יש מקורות חום או קור אחרים כמו למשל מטבח בחדר האוכל שעובד במשך שעות ארוכות, יש להתחשב גם בהם במהלך החישובים
  • *כיווני אוויר וזווית השמש: למשל, לאן פונים החדרים, האם יש פתחי אוורור נוספים גם במסדרונות

תכנון אפקטיבי והתקנה לא פחות איכותית יבטיחו יעילות אנרגטית מלאה וניצול מלא של המערכת, כמו גם בלאי איטי יותר שיתרום להארכת אורך החיים שלה.

מכיוון שמדובר כאמור בהליך מורכב למדי, בחירה של חברת מיזוג אוויר שתבצע הן את התכנון והן את ההתקנה יכולה להיות בחירה חכמה, אך רק בתנאי שמדובר בחברה שכבר הוכיחה כי היא מסוגלת להתמודד עם פרויקטים בסדר גודל ובעלי מאפיינים דומים.

צ'ילרים לחימום בריכות

בהקשר של בתי מלון, יש לציין כי קיימים גם צ'ילרים לחימום בריכות בהם משתמשים לעיתים גם בבתים פרטיים וכמובן בספא בבתי מלון, סוויטות וכו'. מכיוון שאת מי הברכה בדרך כלל אין צורך לקרר, הצ'ילרים הללו פועלים באמצעות משאבת חום בלבד.

למה לתכנן צ'ילר עם א.לפיד?

א.לפיד מספקת את כל שירותי קירור האוויר שאתם זקוקים להם במקום אחד. יש לנו ניסיון עשיר של עשרות ואף מאות פרויקטים אותם תכננו עבור לקוחות קטנים וגדולים כאחד, אך העבודה שלנו מתבססת גם על ידע הנדסי עשיר ברמה אקדמאית) שלא כל חברה יכולה לספק (הבעלים אורי לפיד הוא בוגר הטכניון).

במהלך השנים קיבלנו עשרות המלצות חיוביות מלקוחות אשר ציינו אותנו לטובה בשלושת הפרמטרים החשובים ביותר לעבודות מסוג זה: מקצוענות, עמידה בלוח זמנים ומחירים הוגנים. אנחנו זמינים בטלפון, ב-Whatsapp וניתן להשאיר לנו פנייה גם דרך הטופס.

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!