7 טיפים שימושיים לבחירת יועץ מיזוג אוויר מקצועי

7 טיפים שימושיים לבחירת יועץ מיזוג אוויר מקצועי

כשאנחנו מתקינים כמה מזגנים קטנים בבית, אנחנו יכולים להסתפק בטכנאי מזגנים פשוט מהחברה שאת המזגן שלה בחרנו לקנות. לעומת זאת, כשמדובר בפרויקטים גדולים יותר של מערכות מיזוג אוויר מקצועיות כמו למשל צ'ילרים לתעשייה, מגדלי קירור, מערכות VRF מתקדמות וכו', אנחנו כבר זקוקים ליועץ מיזוג אוויר שיבדוק את הצרכים שלנו ויתכנן בעבורנו את המערכת הטובה ביותר.

מכיוון שרובינו לא זקוקים לשירותי ייעוץ מיזוג אוויר לעיתים קרובות, לא תמיד קל לנו לדעת כיצד לבחור את יועץ מיזוג האוויר הנכון, מה שעשוי להיות קריטי כאשר מדובר על פרויקטים שהעלות שלהם עשויה להסתכם בעשרות ואף מאות אלפי שקלים.

אז הנה 7 טיפים לדברים שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם שוכרים יועץ מיזוג אוויר מקצועי

1. יועץ מיזוג אוויר אוביקטיבי

יש מספר יצרנים של ציוד מקצועי למיזוג אוויר, ועל ייעוץ מיזוג האוויר לבחור את הרכיבים שהכי יתאימו לאופן שבו המערכת אמורה לפעול, ממש כמו שלא בוחרים מזגן יקר עם תפוקה גבוהה מדי לחדר קטן. יועצי מיזוג אוויר לא מקצועיים עשויים להתקבע על יצרן מסוים מסיבות שלא תמיד ידועות לכם.

2.יועץ מיזוג אוויר בעל ידע פורמלי

הכשרה מקצועית היא ללא ספק חשובה, במיוחד כשזה נוגע למקצועות בהם נדרש טכני ומקצועי ברמה גבוהה, ובכלל זאת הכרה של כל תקני הבטיחות והסביבה העדכניים כגון תקני בטיחות אש. יש לא מעט מכללות ובתי ספר להנדסאי מיזוג אוויר, אבל גם יועצי מיזוג אוויר שהם מהנדסים בהכשרתם. מבחינת תעודה, אין כיום הסמכה מחייבת, אך קיימת תעודה המאושרת גם על ידי "איגוד מהנדסי קירור ומיזוג אוויר" (אימקם).

3.ניסיון רלוונטי לפרויקט אותו אתם רוצים לבצע

ידע פורמלי הוא לא כל מה שצריך, וכדאי לכם לבחור ביועץ מיזוג אוויר בעל ניסיון וותק בתחום שכבר עבד על פרויקטים בסדר גודל דומה לזה שלגביו אתם זקוקים לייעוץ. לדוגמה, אם אתם זקוקים לבנייה של מערכת לקירור מכונות, לא כדאי לפנות ליועץ שברזומה שלו יש בעיקר תכנון של מערכות מיזוג אוויר לחלל האירוח של מסעדות או חימום בריכות שחייה…

4.יועץ מיזוג אוויר אמין – בעל יכולת לספק הערכת מחיר ריאלית

כולנו מכירים את אותם בעלי מקצוע שמתחילים בתיקון שעולה "רק" 200 ₪ ופתאום מסתבר שבעצם יש עוד כמה תקלות שעלות התיקון שלהן מגיעה לכמה אלפי שקלים. אז נכון, כאן אתם יכולים לפנות לקבלן חיצוני אחרי הייעוץ, אבל לא תרצו להתחיל עם תקציב של 10,000 ₪ ובסופו של דבר לקבל תוכנית שמוערכת ב-30,000 ₪… 

במילים אחרות, כל הפרטים הקטנים צריכים להיות ברורים כבר מלכתחילה ועליכם להסכים על חריגות לכאן או לכאן (העלות של העבודה בפועל אף פעם לא תהיה זהה לחלוטין…).

5.המלצות – חפשו המלצות מלקוחות קודמים

"אין הנחתום מעיד על עיסתו": מלבד תיק העבודות של יועץ המיזוג כדאי לפחות לבדוק את השם שלו בגוגל, לראות המלצות מלקוחות קודמים ואולי גם להתקשר לכמה מהם כדי לקבל המלצה ממקור ראשון ולא רק ממה שבחרו לצטט באינטרנט.

 גם אתר האינטרנט של היועץ או עמוד הבית שלו באינדקסים יכולים להעיד עד כמה היועץ בקיא בתחום ובעיקר מעודכן בפיתוחים האחרונים ובניית המערכות שמהוות את חוד החנית של הטכנולוגיה כיום. (בבלוג בדרך כלל אמור להופיע מידע מקצועי).

6.חיבור ראשוני ("קליק")

החלק הכי חשוב הוא אולי החלק שלא ניתן תמיד לתאר אותו במדויק: מכיוון שאתם והיועץ כנראה הולכים להיות בקשר זה עם זה במשך תקופה ארוכה, רצוי שתרגישו בנוח זה עם זה. אם לא תהיו באותו ראש ותוכלו לבין אחד את השני (פשוטו כמשמעו), גם תהליך הייעוץ לא יהיה אופטימלי.

7.יועץ וקבלן עבודה (אופציה)

למרות שזו לא חובה, אתם יכולים לבחור ביועץ מיזוג אוויר שהוא גם קבלן ביצוע. במידה ומדובר ביועץ אמין ובעל ניסיון, אתם יכולים לבצע את כל הפרויקט באופן חלק מא' ועד ת' וכך לחסוך לא רק כסף, אלא גם זמן. 

על א.לפיד

א.לפיד בהנהלתו של המהנדס בוגר הטכניון אורי לפיד היא חברת ייעוץ וביצוע וותיקה בתחום מיזוג האוויר עם יותר מ-400 פרויקטים באמתחתה. אנו דוגלים בשקיפות מלאה מול הלקוחות, מקצועיות, עמידה בלוח זמנים ומחירים הוגנים. 

אנחנו זמינים בעבורכם בטלפון, באתר (דרך הטופס למטה) וב-Whatsapp  (אם אתם מבקרים אותנו מהסמארטפון)

Call Now Buttonהתקשר/י עכשיו!

יש לכם שאלה בנוגע למיזוג אוויר? נסו אותנו!